האם כדאי לעזוב את העבודה עבור מסחר במניות?

אם בעבר המסחר בבורסה היה רק עבור העשירים והנשגבים, ניתן לראות שכיום, השינויים בטכנולוגיה והרחבת אמצעי האחסון בבורסות, הורידו את רף הכניסה לעולם המסחר. אין ספק שהיתרון המשמעותי בעולם המסחר הוא שהוא קיים כל הזמן, בכל מקום על הגלובוס.

מסחר במניות, שלא כמו בעבר, הפך לנגיש יותר, פשוט יותר, ומאפשר לאנשים רבים לעבוד בעבודה מסודרת ולסחור במניות ממש מהבית, כשכמובן חשוב לזכור, שעולם המניות הוא לא פשוט ודורש התמדה לאורך זמן.

הדעה הרווחת היא שהאנשים היחידים המצליחים בעולם המסחר,  הם אותם אנשים נעלים בעלי הון גדול, אשר הפכו את עולם המסחר לעבודה העיקרית שלהם, אך הדבר לא כל כך נכון. גם האדם הממוצע יכול לסחור וליצור לעצמו הון, אם רק ידע איך לעשות זאת.

התחילו מהבית

אם אתם רוצים להתחיל להתרגל לסביבת עבודה לא שגרתית, מוטב שתתחילו לעשות זאת מהבית שלכם.  כך תוכלו להתרגל לסביבת עבודה גמישה יותר ותכניסו את עולם המסחר להרגלי היומיום שלכם.

עשו סדר בכספים שלכם וחשבו הכל

מסחר במניות הוא לא עסק זול ולפעמים תתקלו ברף כניסה גבוה. באם אין לכם את הסכום, לא תורשו לסחור. לא כל החברות עובדות כך, אך יש כאלו המבקשות ביסוס כלשהו להצטרפות שלכם למסחר.

מסחר במניות.

דרך קלה יותר

על מסחר במט"ח בטח שמעתם. כל הכיף בפורקס הוא שרף הכניסה כל כך נמוך שממש כל אחד יכול לסחור. אמנם רף הכניסה נמוך וזה מרמז על דרך ארוכה, אך אין זה אומר שאתם לא רואים תשואות כבר באותו הרגע. עולם המט"ח עובד מסביב לשעון ולא עוצר לרגע, דבר המאפשר לסחור בכל שעות היממה.

אם לא בא לכם להיות עצמאיים בשטח אבל עדיין רוצים לעבוד בעולם המסחר, מסחר במניות, מט"ח וכו' – אתם תמיד יכולים לעבוד בחברות העוסקות במסחר על בסיס יומיומי. כך, יש לכם אפשרות ללמוד מסוחרים העובדים לידכם, מהמנהלים שלכם שנמצאים בתחום זמן רב, ובעצם לאסוף את כל הטיפים שאתם צריכים בשביל לסחור על הצד הטוב ביותר.

שימו לב:

אם הבנתם שלא מתאים לכם לעבוד מהבית, אבל כן מתאים לכם לעבוד מהמשרד, חשוב שתוודאו את תנאי הכניסה לכל משרד העוסק במסחר. כמו כן, ישנן חברות המבקשות השתתפות של ההון שלכם בעבור התקבלות לחברה.כך או כך, עשו לעצמכם טובה, וקראו טוב את התנאים והדרישות.

בשורה התחתונה

אם החלטתם שאתם רוצים להפוך את עולם המסחר למשרה העיקרית שלכם, כל שעליכם להחליט הוא איזו צורה תלבש העבודה שלכם. עצמאית ומהבית, ומכאן תצטרכו לבצע מחקר שלם לפי האינטרסים האישיים שלכם ומה נראה לכם לנכון להשקיע.

טיפ אחרון: חפשו ברוקרים, דברו איתם, תחקרו אותם ונסו ללמוד מהם מה לא לעשות בצעדים הראשונים בעולם המסחר. הדבר יכול להועיל לכם יותר משאתם חושבים. בהצלחה!