4 דוגמאות לתיקים שעורכי דין למסים עוסקים בהם

כשמדובר במסים, לאדם הממוצע אין את כל הידע הדרוש בשביל לא לשגות בעסק הסבוך הזה.

יוצאי לימודי משפטים רבים פנו לנישת המסים בעולם המשפט כיוון שזהו תחום המצריך המון ידע, סידור וארגון והגנה על החייבים.

אספנו בעבורכם 4 דוגמאות לעניינים בהם עוסקים עורכי הדין לענייני מסים כדי להקל עליכם אם אתם שוקלים לעבוד עם אחד כזה:

מס הכנסה

עורכי דין לענייני מסים אחראים על תכנוני המס של לקוחותיהם ויכולים ליצור הסדרים מיוחדים בהתאם ללקוח. כאשר יש לכם מחלוקות עם מס ההכנה, רצוי וכדאי שתיקחו עורך דין המבין את מערכת המסים וידע להוציא אתכם מן הסיטואציה על הצד הטוב ביותר.

נושא מס הכנסה הוא נושא סבוך ומסורבל גם ככה. לכן, כשאתם מחפשים עורך דין שיגן עליכם, וודאו כי הוא בקיא מבחינה מקצועית במיסוי הארצי ובהגנה אל מול המערכת.

עורכי דין למיסים

גילוי מרצון

הידעתם שגם אם אתם גרים בחו"ל אך נחשבים אזרחי הארץ, אתם מחוייבים מבחינת החוק בהצהרת ההון שלכם, גם אם הוא נמצא אל מחוץ לכותלי המדינה? לא? בדיוק בשביל זה נוצר הגילוי מרצון.

גילוי מרצון נועד להגן עליכם ונותן לכם את ההזדמנות להצהיר על מה שלא הצהרתם ומבלי להסתבך. למעשה, רשות המסים מבקשת – רק תבוא ותצהיר. אף אחד לא ישאל שאלות.

לפני ביצוע פעולה זאת, היוועצו עם עורך דין למסים אשר יודע ומכיר מקרוב את נוהל גילוי מרצון.

מסים עקיפים ומע"מ

אי פעם עצרו אתכם המכס וביקשו לראות את תכולת המזוודה שלכם? המכס, הוא בעצם מס עקיף המוטל על ייבוא סחורות הנחשבות כמותרות מחו"ל. כך שאם הבאתם איתכם מספר פריטים גדול יותר ממה שחוקי המכס מאפשרים, הרי שאתם בעיה משפטית אל מול רשויות החוק.

מה בנוגע למע"מ? אם אתם בעלי עסק, הרי שמבחינת החוק אתם חייבים להוציא חשבונית עוסק מורשה לכל לקוח הקונה מכם. באם לא עשיתם את זה, הדבר נחשב כעבירה על החוק.

כאשר מדובר במסים עקיפים ובמע"מ שכירת עורך דין לענייני מסים שיעמוד לרשותכם היא הדבר החכם ביותר מבחינתכם לעשות.

עבירות צווארון לבן

כשמדברים על עבירות צווארון לבן, מיד מבינים שמדובר בהעלמת כספים ולקיחת כספים במרמה. כאשר מדובר בעובד מן החברה אשר לוקח לחברה כספים מבלי ידיעתה למשך זמן מה, אתם כמנהלי החברה תרצו לנקוט את האמצעים המשפטיים המתאימים למצב ולהעניש אותו כחוק.

גם בזה, עוסק עורך דין למסים. עבירות צווארון לבן הן אמנם לא אלימות, אך מדובר בהפרת אמונים ובבגידה לכל דבר. חשוב שתעשו את זה לוגי מאשר רגשי ותפעלו לפי באופן הנכון.

לעורכי דין המתמחים בעולם המסים יש עוד כל כך הרבה תחומים שבהם הם נוגעים. כל אחד יבחר את מה שמתאים לו יותר. לכן, גם כשאתם מחפשים עורך דין המבין במסים, חפשו את אותו אחד שהתמקצע בדיוק עבור מה שאתם צריכים.