להקים פינת עבודה בדירה קטנה: לא קשה כמו שחשבתם!

ככל שעובר הזמן, נראה כי יותר ויותר חברות עוברות להעסיק את העובדים שלהם דווקא מהבית, זאת לצד ישראלים רבים שהופכים לעצמאיים וצריכים לנהל את הפעילות העסקית שלהם מהבית וכמובן סטודנטים שבכל מקרה נדרשים לזמן רב של למידה ביתית. כל מי שנמצא בסיטואציה הזאת, יודע עד כמה פינת עבודה נוחה ומסודרת היא קריטית לשמירה על הריכוז והגדלת התפוקה, ובלעדיה בעצם לא ניתן ממש לעבוד או ללמוד כמו שצריך. יחד עם זאת, רבים חושבים שמדובר בעניין מורכב ושהקמה של פינת עבודה מסודרת זה דבר מסובך. האמת לא יכולה להיות יותר רחוקה וכל מי שרוצה לעשות זאת בהחלט יכול לעשות את זה בעצמו. הנה כמה טיפים ורעיונות שיעזרו לכם להקים פינת עבודה בעצמכם, גם בדירה קטנה וצפופה.

קודם כל – שולחן או ספרייה איכותית

כאמור, לא לכולם יש חדר שלם שאפשר להקדיש לטובת פינת עבודה ומה שחשוב לנו להסביר בראש ובראשונה שזה ממש לא הכרחי. מספיק שיש לכם חדר עם קיר או פינה פנויה ומעט מרווח ואתם יכולים לדאוג לפינה מקצועית, נוחה ונעימה, וזה בהחלט נכון גם לחדר השינה שלכם. יחד עם זאת, חשוב מאד לבחור בשולחן או ספרייה רחבה וחזקה, כזה שלא יתנדנד או יישבר עם הזמן ובעיקר שיאפשר לכם משטח עבודה רחב ונוח. רהיטי דמיר מציעים רהיטים איכותיים כאלה ממש ובמחירים נוחים ושווה בהחלט לתת הצצה ולחפש שולחן איכותי שגם יתאים לשטח הפנוי שלכם.

אל תתפשרו על כיסא

עובדים וסטודנטים רבים משקיעים מכל כיוון בפינת העבודה, אבל מדלגים על אחד הדברים החשובים והוא בחירה של כיסא איכותי. חשוב לזכור כי על הכיסא אתם הולכים לבלות במשך שעות ארוכות וזה קריטי לא רק בגלל שכיסא טוב יאפשר לכם תפוקה טובה יותר וייעול של העבודה, אלא גם בגלל שישיבה על כיסא עם תמיכה אורטופדית טובה שומרת על הגב שלכם ואסור לזלזל בזה כלל וכלל.

אחסון

עוד דבר שחשוב במיוחד כאשר מקימים פינת עבודה בבית הוא נושא האחסון של מסמכים שהוא רלוונטי במיוחד לסטודנטים. כאשר אתם עובדים עם הרבה ניירת ובמיוחד אם יש לכם גם מדפסת, חשוב לדאוג למקום נוח לאחסון. האפשרות הראשונה היא רכישת ספרייה במידה ויש לכם מספיק מקום, אותה תוכלו להניח לצד השולחן ובה שים קלסרים עם הדפים והמסמכים החשובים. האפשרות השנייה במידה ואין די מקום פנוי, היא התקנה של מדפים שבהחלט יספקו את הסחורה. היתרון כאן הוא שכמעט תמיד יש מקום להתקין מדפים כאלו על הקיר וגם לא מדובר במוצר יקר מדי שמצריך הוצאה כספית מוגזמת.

להקים פינת עבודה בדירה קטנה: לא קשה כמו שחשבתם!

חיבור לחשמל, עיצוב, תאורה ומוזיקה

כמעט כולם עובדים היום עם מחשב וחיבור לאינטרנט וככל שהדבר מאפשר, רצוי למקם את העמדה ליד נקודת חשמל קרובה. אם אין בנמצא אחת כזאת, אפשר לבקש מחשמלאי שיתקין נקודת חשמל, אבל אם זה לא הבית שלכם ואתם לא רוצים להרחיק לכת, גם כבל מאריך יעשה עבודה מצוינת.

אם אתם עתידים לבלות זמן רב בפינת העבודה החדשה שלכם, כדאי בהחלט להפוך אותה לנוחה ונעימה יותר. שווה לשים עציץ או פסל יפה על השולחן, אבל לא להגזים כדי לא לתפוס יותר מדי מקום. כמו כן חשוב לרכוש מנורת שולחן איכותית שתאפשר לכם עבודה גם בשעות הערב ושווה להכין פלייליסטים של מוזיקה שיעזרו לשמור על ריכוז.

זכרו – הקמה של פינת עבודה נוחה זה לא עניין מסובך ועם מעט השקעה תוכלו גם אתם ליהנות מהיתרונות הרבים של פינה כזו.