תורמים לקהילה: עמותת עם אחד מחוללת שינוי בקרב כל שדרות החברה הישראלית

אחד הדברים הכי מרחיבי לב הוא לשמוע על עמותות שמצליחות לעזור באופן משמעותי לאנשים שזקוקים לכך, וזאת בלי שום מטרה נסתרת. כזאת היא עמותת עם אחד, שבעזרת המערך ההתנדבותי שהיא מפעילה, היא מצליחה להגיע אל אלפי משפחות נזקקות, ילדים חולים, קשישים וחיילים. אז באיזה דרכים העמותה מצליחה לשנות את החברה הישראלית?

עזרה לאוכלוסיות מוחלשות

העמותה מצליחה להגיע אל מגוון רחב של אנשים שזקוקים לעזרה, חלקם מאוכלוסיות שאינן זוכות ליחס שווה בדרך כלל. העמותה מצליחה לספק שירותים שונים ולהעניק משאבים נחוצים לאנשים אלה, דבר שעוזר להם לשפר את חייהם וגם לקדם אותם חברתית, מקצועית וכלכלית. זה יכול להתרחש באמצעות מתן תרומות ישירות לעזרה בטיפולים רפואיים, חלוקת תלושי מזון למשפחות מתחת לקו העוני או תמיכה נפשית לחיילים בודדים. באמצעות תמיכה וסיוע זה הם יכולים להצליח לשרוד ולנסות להתמודד עם המצבים השונים שנקלעו אליהם.

קידום התנדבות וערכים קהילתיים

העמותה פועלת בזכות עשרות מתנדבים שמגיעים על חשבון הזמן הפנוי שלהם ועוזרים בפעילויות השונות מתוך רוחב ליבם. על ידי מתן הזדמנות לאנשים להגיע ולהתנדב ולדעת איך זה מרגיש לעזור למישהו מתוך אהבת חינם- הם מעודדים אנשים נוספים להצטרף. מדובר בערך חשוב מאוד לקהילה שמייצר אמפטיה ושמחה. עמותה שפועלת ללא מטרות רווח יכולה לעזור לייצר שינוי חברתי בכך שהיא מעודדת אנשים לתת מעצמם- גם כשהם לא מרוויחים מכך חזרה שום דבר חומרי.

 

 

העלאת מודעות

באמצעות התוכניות השונות של הארגון, עמותת עם אחד מצליחה לעלות מודעות לעוולות חברתיות שונות ולנושאים שלא תמיד עומדים בראש סדר היום הציבורי. אם זה קשישים שזקוקים לתמיכה, או משפחות עם ילדים חולים שלא מצליחות לממן את הטיפול בהם- מדובר בנושאים בוערים וחשובים שיש לדבר עליהם ולנסות למצוא דרכים לפתור אותם עבור כלל האוכלוסייה. באמצעות אירועי ההתרמות שהעמותה מארגנת, הקמפיינים השונים שלה ומערך ההתנדבות- העמותה מצליחה לדבר על נושאים חשובים ולהעלות אותם למודעות. כך היא יכולה לגרום לאנשים להיות מעורבים יותר במה שקורה מסביבם, ואולי גם להוביל אותם לרצות לעשות שינוי בעולם.

טיפוח קשרים חברתיים ותחושת קהילתיות

כמו שאתם שמים לב לפי השם של העמותה, אחת מהמטרות שלה היא לקדם אחדות בעם ולייצר תחושת אחווה בין אנשים שונים, לא משנה מה גילם, מה מוצאם, מה מינם וכדומה. העמותה מפגישה בין אנשים מרקעים שונים ומאפשרת לייצר קשרים חברתיים. לפעמים מתנדבים יפגשו אנשים מאוכלוסיות שהם לא היו נתקלים בהם בדרך כלל, וזאת דרך מצוינת לעודד קירוב לבבות. בניית מערכת היחסים בין פרטים שונים באוכלוסייה יכולה לעזור לשבור מחסומים ולקדם אמפתיה.

על עמותת עם אחד

עמותת עם אחד, שנוסדה ב-2010, פועלת כבר שנים בשביל לעזור לקדם נושאים חברתיים שחשובים לה, ולעזור לאנשים ממגוון אוכלוסיות לקבל את המענה שהם זקוקים לו. מערך ההתנדבויות של עמותת עם אחד כולל שלל פעילויות שונות, והעמותה מפעילה גם מוקד טלפוני בכדי לאפשר לאנשים לפנות לעזרה מתי שהם רק צריכים. בעזרת הפעולות השונות שהעמותה מבצעת והאירועים שהיא מרימה, היא מצליחה לייצר שינוי חיובי בחברה, עבור אנשים בודדים ועבור הקהילה כולה. אם זה על ידי העלאת מודעות לנושאים משמעותיים, מתן שירותים נקודתיים עבור אנשים שזקוקים לכך, טיפוח של קשרים קהילתיים ועידוד של התנדבויות.

לסיכום,

העמותה מציעה דרך לאנשים יחידים להתאחד יחדיו בכדי לייצר שינוי בעולם, ובכך היא הופכת את החברה הישראלית לחברה טובה יותר עבור כולם.