כלי התחבורה הנפוץ ביותר בתל אביב: כל מה שצריך לדעת על אופנועים

אופנועים נפוצים במיוחד בתל אביב, בעיקר בקרב צעירים: בעיר הפקוקה הזו שכמעט בלתי אפשרי למצוא בה חנייה יש יתרון מובהק לכלי תחבורה קטן כמו אופנוע שמאפשר לחנות בקלות רבה יותר ולתמרן בין רכבים. הצד השני של המטבע הוא הסיכון האדיר שלוקחים על עצמם רוכבי אופנוע, כאשר מלבד הנזק הפיזי והסכנה לחיים קיים נזק כלכלי.

רוכבי אופנוע חשופים יותר לתאונות דרכים

הנתונים העגומים הם שבכל שנה מקפחים את חייהם עשרות נהגי אופנוע: כך למשל בשנת 2019 נהרגו 66 רוכבי אופנוע. למעשה, לפי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, הסיכוי של רוכב אופנוע להיהרג בתאונת דרכים גבוה פי 15 מהסיכוי של נהג ברכב רגיל. פציעות אופנוע עלולות לגרום לנזק פיזי רציני שדורש שנים של שיקום וטיפולים, להם יש עלות כספית אדירה. המשמעות היא שלא רק שהרוכב נפגע משמעותית מתאונת הדרכים – יש לו גם חובות אדירים לשלם. בדיוק לשם כך קיים ביטוח מקיף מלא לאופנוע הוא ביטוח המכסה כל נזק במקרה של תאונה המגן על הרוכב מפני הוצאות אדירות במקרה של תאונת דרכים.

 

כלי התחבורה הנפוץ ביותר בתל אביב: כל מה שצריך לדעת על אופנועים

סוגי ביטוחי אופנוע

קיימים שלושה סוגים של ביטוחי אופנוע:

ביטוח חובה לאופנוע

ביטוח חובה הוא, ובכן, חובה לפי חוק בין יתר החוקים החלים על רוכבי אופנוע. אדם שרוכב על אופנוע ללא ביטוח חובה לאופנוע צפוי לעמוד בפני קנסות ועונשים, אך הנזק האמיתי הוא במקרה ויעשה תאונת דרכים ויצטרך לשאת בהוצאות. נפגעי תאונות אופנוע עלולים להזדקק לשנים של טיפולים רפואיים ולאלו הוצאות כלכליות אדירות, וביטוח חובה מכסה את נזקי הגוף של הרוכב ושל נפגעים אחרים בתאונה כגון הולכי רגל. לכן אסור לוותר על הביטוח הזה.

ביטוח מקיף לאופנוע

ביטוח מקיף מלא הוא ביטוח המכסה כל נזק במקרה של תאונה הנגרם לרכוש של הרוכב, כלומר בעיקר הנזק שנגרם לאופנוע עצמו. למעשה הוא מהווה מעין השלמה לביטוח החובה, כאשר ביטוח חובה מכסה נזקי גוף וביטוח זה מכסה נזקי רכוש, החל מפח שנמעך וכלה בשריפה. ביטוח זה לא מכסה נזק שנגרם למעורבים אחרים בתאונה. הפרמיה של ביטוח זה נקבעת בהתאם למאפיינים שלכם (גיל, היסטוריית נהיגה, עבירות תנועה וכו') וכן בהתאם למאפיינים של האופנוע (מחיר, דגם, שנת ייצור וכו').

ביטוח צד ג'

ביטוח המכסה נזקי רכוש שנגרמו למעורבים נוספים בתאונת הדרכים. אם ביטוח מקיף מכסה נזק לאופנוע עצמו, שאתם יכולים להעריך נזק מקסימלי (בדרך כלל כעלות האופנוע עצמו) ביטוח צד ג' חשוב במיוחד שכן אין לכם דרך לדעת אם הרכב שתתנגשו בו יהיה רכב מיושן וזול או רכב יוקרה שעלות הפגיעה בו יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים וצפונה. גם כאן, עלות הפרמיה נקבעת בהתאם למאפיינים שלכם ולמאפייני האופנוע.

 

איך בוחרים את הביטוח המתאים?

בשוק קיימות אפשרויות מגוונות לביטוחים השונים, וניתן למצוא את הביטוח המתאים לכם באתר של סוכנות הביטוח אודי דגן. אתר זה מאפשר לקבל הצעות מחיר עבור מגוון סוגי ביטוח: ביטוח דירה, ביטוח עסקים, ביטוח נסיעות לחו"ל וכמובן ביטוח אופנוע. מדובר בהליך פשוט ביותר שאורך מספר דקות ומצריך מכם למלא פרטים עליכם, על האופנוע שלכם והשימוש בו. בסוף התהליך תקבלו הצעות מחיר ותוכלו לבחור את הפרמיה המתאימה לכם.

 

לא יוצאים לרכב ללא ביטוח

בשורה התחתונה, המעשה האחראי לעשות הוא לדאוג שאתם מבוטחים בשלושת הביטוחים ולא לצאת לרכב ללא ביטוח. אם חס וחלילה תיקלעו לתאונת דרכים לא תרצו שבנוסף לעוגמת הנפש והנזק הפיזי תצטרכו לרוקן את חשבון הבנק. שמרו על עצמכם ועשו ביטוח.