רוכבי אופנוע: הכירו את החוקים והתקנות לפני שעולים על הכביש

רוכבי אופנועים חשופים לפגיעות בשיעור גבוה בהרבה למשתמשי דרך אחרים, ולכן היכרות עם החוקים והתקנות לפני שעולים על הכביש היא חיונית לטובת התנהלות חכמה (ובטוחה) בכביש. כיצד אתם כרוכבים תוכלו לקבל את המידע העדכני? הכירו את אתר אסק הרלב"ד.

חוקים ותקנות בעבור רוכבי אופנוע: כל מה שרציתם לדעת וחששתם לשאול

האהבה לאופנוע היא תשוקה אמיתית שרבים מהרוכבים יכולים להזדהות עמה. עם זאת, חשוב להבין כי מדובר בכלי תחבורתי בעל סיכון אדיר בעבורכם כרוכבים, וזאת בהתאמה למגמה מדאיגה אשר במסגרתה המעורבות של רוכבי אופנוע בתאונות עלה באופן דרמטי. זאת ועוד, לרוכבי אופנוע יש סיכוי גבוה פי 16 (!) להיות מעורב בתאונת דרכים קטלנית ביחס לנהגים על רכב פרטי או משאית, ועל כן היכרות עם החוקים והתקנות לפני שעולים על הכביש היא קריטית לטובת שמירה על חיים כמו גם נהיגה בטוחה. החוקים והתקנות כלפי נהגי אופנוע נרחבות וכוללות בין היתר איסור רכיבה של מעבר חצייה, איסור על נהיגה ללא קסדה, איסור על הרכבת נוסע שני ללא קסדה, אי מתן זכות קדימה להולכי רגל, חציית שטח הפרדה ללא כחוק, אי ציות לרמזור אדום כמו גם נסיעה בשוליים לצד כלי תחבורה. מעבר לכך, התקנות קובעות כי כל נהג אופנוע נדרש ללבוש ציוד מגן כמו גם קסדה. שימו לב כי החשיבות לרכיבה זהירה אינה נוגעת רק לכם כנהגים אלא גם לסביבה, ועל כן אם אתם רוצים להתעדכן בכל עת בנושאים חדשים בנוגע לדינים והחוקים הנוגעים לכם כרוכבים, וזאת דרך אתר אס"ק הרלב"ד.

רוכבי אופנוע: הכירו את החוקים והתקנות לפני שעולים על הכביש

אס"ק הרלב"ד – מידע מהימן ומקצועי בעבור רוכבי אופנוע

אתר אס"ק הרלב"ד אליו ניתן להיכנס בכתובת https://ask.ralbad.org.il/ מאפשר לכם כרוכבי אופנוע לקבל מידע מהימן בנוגע לסוגיות שמטרידות אתכם כרוכבי אופנוע, החל מבחירה של ציוד מיגון לרכיבה ועד לרכיבה בחושך, ערפל וכן תנאי גשם. בנוסף לכך, באתר ניתן לשאול שאלות ולקבל תשובות מטעם מומחים לתחום אשר עורכים ומעלים את המידע באתר, בהתאם לתקנות והחוקים העדכניים. האתר הוקם מתוך מטרה להנגיש לציבור הנהגים את המידע ובכך לתרום לתרבות נהיגה בטוחה.

כאמור, המערבות של רוכבי אופנוע בתאונות קטלניות עלתה, כאשר רק בשנה האחרונה נהרגו 35 רוכבים – לעומת 20 בתקופה המקבילה. למרות היותכם נהגים זהירים, היכולת שלכם לקבל את המידע בצורה מונגשת ומכל מקום – מחשב או נייד דרך האתר מהווה דרך מצוינת לקבל  החלטות בכביש שיכולות להפחית את הסיכוי למעורבות בתאונות דרכים קלות כמו גם קטלניות כמו גם אפשרות ליצור בעבורכם ידע שבו תוכלו להיעזר בעת הצורך, במצבי קיצון ובוודאי במצב שגרה.

קבלת מידע – חלק בלתי נפרד מהתנהלות בכביש

היכולת שלכם כרוכבי אופנוע לשפר את המיומנות שלכם כנהגים אינה מוגבלת, אלא ניתן לשפר אותה בכל עת ובאופן שבהחלט יכול לשמש אתכם ואת הסובבים שלכם. אתר זה הוקם ומנוהל ע"י חטיבת חינוך והסברה וכל הידע מוצג ע"י ממשק חדשני בו ניתן להשתמש בכל עת. מומלץ ואף רצוי לשאול שאלות כמו גם להירשם לניוזלטר של האתר, כך שתוכלו תמיד להיות עם אצבע על הדופק כמו גם ליצור לעצמכם מידע רב ערך שאותו תוכלו לתרגם לנהיגה שלכם, לבטיחות ובוודאי לרוכבים אותם אתם מרכיבים ואחראיים על שלומם. באמצעות הידע העדכני והתקף ניתן בהחלט ליצור שינוי מגמה אצל קהל רוכבי האופנועים שמונה עשרות אלפי בני אדם  לצד הפחתה בסיכוי לתאונות דרכים שגובות את חייהם של רבים.