כיצד לארח אורחים שומרי שבת?

שבת הנו זמן נהדר לבלות זמן איכות עם אנשים שאוהבים, כאשר אם מתאפשר לארח עבור כל היום כולל לינה, הרי שניתן להפיק מסך החוויה הרבה יותר, וזאת כי לא רק נפגשים, אוכלים, מעט מדברים ונפרדים, אלא זוכים לזמן איכות ממושך ומשמעותי. עם זאת, כאשר האורחים שומרי שבת, הרי שיש להיערך באופן מעט שונה, וזאת כי לצד העובדה שלא תוכלו לנסוע איתם לאטרקציה הקרובה, גם יש לקחת בחשבון מגוון אלמנטים נוספים. במה מדובר? הכנו עבורכם רשימת נקודות שראויות להתייחסות.

היערכות מבחינת אוכל

אתם רגילים לבשל בכל רגע נתון כל מה שעולה על דעתכם? ובכן כאשר האורחים שומרי שבת, יש להספיק להכין את כל האוכל הרצוי עד למועד כניסת שבת, וזאת כי עם כניסתה תאלצו לחדול להרתיח, לבשל ולטגן, ואף לעבור לפלטה חשמלית ולמיחם מים. נשמע מסובך? ובכן ללא ספק יש צורך בהיערכות מקדימה, אך כאשר השבת תיכנס ואתם תהיו רגועים שאין צורך לעמול במטבח, גם אתם עשויים לשקול לאמץ מנהג זה, גם אם אינכם דתיים.

לא לשכוח נשנושים!

יש דברים שתמיד יש לעשות כאשר מארחים, בין אם מדובר בשבת ובין אם מדובר בשומרי שבת – וזה לדאוג מראש לאספקת נשנושים. מכאן שיש לוודא שיהיו מספיק עוגיות וחטיפים, פירות וחליטות, וזאת כי אוכל מפנק מהווה אטרקציה טעימה במיוחד, ובמקרה זה יש לזכור שגם אם הסופר השכונתי פתוח, הוא אינו רלוונטי.

כיצד לארח לשבת חברים שומריי שבת?

מתכננים זמן איכות

אנשים רבים רגילים לצאת עם הרכב לטייל בשבתות, לקפוץ עם הרכב לבקר חברים, לראות סרטים וכדומה. ובכן כאשר האורחים שומרי שבת, הרי שמראש יש להבין שהטלוויזיה מחוץ לתחום, ואם יש ילדים קטנים, רצוי להסביר להם את הסיטואציה מראש, כך שלא ייווצר מצב לא נעים. כמו כן, יש להכין תוכנית חלופית, כגון משחקי קופסה, טיולים רגליים, ספרים לקריאה וכדומה.

היו מתחשבים

כאשר אנשים מגיעים להתארח הם מבקשים לחוש רצויים. אי לכך אם אתם אינכם שומרי שבת והם כן, נסו לבוא לקראתם. במה מדובר? נסו להימנע מהפעלת הקומקום החשמלי, אלא השתמשו במי המיחם. הימנעו משימוש מרובה במתגים, אלא מראש תבחנו איזה אור מעדיפים שידלוק באופן רציף ואיזה מעדיפים שיהיה כבוי (למשל האור שבחדר השינה של האורחים). הציעו להם להדליק נרות שבת ולעשות קידוש, גם אם אתם אישית אינכם מעוניינים בכך. היערכו מראש עם מוצרים שעשויים להיות עבורם משמעותיים (כגון יין קידוש) וכדומה.

הכלה

יש לא מעט עניין בארץ הקטנה שלנו סביב הסתה דתית ועל כן אם בתא הקטן שלכם תוכלו להוכיח אחרת, הרי זה מבורך. כיצד? פשוט – על שני הצדדים לבוא אחד לקראת השני. משמע אתם צרכים להיות פתוחים למנהגי האורחים ששומרים שבת והם צרכים להיות פתוחים להרגלים שלכם. כל עוד הצד השני יביע נכונות לחיות בשלווה לצד העדפות של הצד השני – הרי שהשבת עתידה להיות הרבה יותר מהנה ובאופן כללי ניתן להניע את החברה למקום הרבה יותר מכיל, בונה ובריא.

נצלו את ההזדמנות!

רבים רואים בשבת הזדמנות נפלאה לטפל בדברים שנזנחו במשך השבוע, ועל כן מעמידים בשבת מכונות כביסה, משלימים משימות שקשורות לעבודה, מכינים אוכל למשך השבוע, מנקים את הבית וכדומה. עם זאת, כאשר מארחים בשבת אנשים שומרי מסורת, הרי שמוטב להימנע מכל זאת ולחוות את השבת באופן היפה ביותר ולצד מנוחה. מכאן שגם מתאפשר להתחשב בצד השני וגם סופסוף לנוח כהלכה יום אחד בשבוע – נצלו זאת!