שיפור התקשורת בין העובדים

אחד האלמנטים שמעצבים עסקים הוא העובדים. ככל שהעובדים מתנהלים אחד מול השני באופן יעיל, כך התפוקה עולה, העסק עובד בהתאם לציפיות וחוויית העבודה משתפרת. אבל איך עושים זאת? אספנו עבורכם כמה טיפים שימושיים:

תקשורת פנים ארגונית

הדבר החשוב ביותר בעסקים, בין אם מדובר בעסקים קטנים או גדולים, הוא תקשורת פנים ארגונית יעילה. על מנת לאפשר לעובדים להתנהל ביניהם באופן הטוב ביותר, תוך יצירת קשר ומענה מהיר, רצוי להיעזר במרכזיה טלפונית, שכן כך כל עובד יוכל ליצור קשר עם העובד הרצוי, לרבות מנהלי מחלקות. ברגע שהאינטראקציה בתוך הארגון תהיה יעילה ואפקטיבית, העובדים יהיו מעורבים באופן טוטאלי לנעשה במקום עבודתם, יוכלו להתייעץ עם עובדים וותיקים יותר ואף לייעל את דרכי העבודה ולחסוך בזמן.

ישיבות צוות קבועות

קבעו בלוח הזמנים, מועדים קבועים לישיבות צוות, רצוי אחת לשבוע, כך כל העובדים יפנו שעה מזמנם בכדי להתעדכן בשינויים ובפעילויות של החברה. ישיבות צוות יכולות להועיל לא רק לטובת סיעור מוחות והשראה, ניהול דיונים וקבלת החלטות משותפות אלא גם בכדי להשאיר את עובדי הארגון מעודכנים בנעשה. זו דרך נהדרת לשלב את העובדים בתכניות של הארגון, לגרום להם לדון בנושאים הפתוחים ולייעל את התקשורת ביניהם.

איך לשפר תקשורת בין עובדים?

ימי גיבוש צוותים

לא הרבה בעלי עסקים מקפידים על כך, אבל כדאי לדעת שגיבוש הצוות הוא בין הדברים החיוניים ביותר בכדי לתרום לייעול התקשורת ביניהם. תוכלו לארגן ימי טיול בתל אביב (ביעדים פופולאריים כמו המושבה הטמפלרית שרונה, מוזיאון ההגנה, הרצאה בבימה וכו') ואפילו ימי כיף כמו בילוי צוותי בספא. עוד מומלץ לערוך ערבי גיבוש אחת לחודש, שהרי הם יכולים להתקיים בפאבים שכונתיים או אפילו באחד הבתים של העובדים. כמו כן, ניתן לערוך אחד לשבוע ארוחות צהריים משותפות לכל העובדים.

הגיבושים הללו מקרבים בין העובדים, גורמים להם להתחבר אחד לשני וליצור חברויות – כך הם יפגינו לויאליות בעבודה, ואף ייהנו להגיע למשרד מידי בוקר.

הדרכות וכנסים

שמעתם על הדרכה מצוינת שקשורה לתחום העיסוק שלכם? מתקיים בקרוב כנס שעוסק בשיטות מכירה חדשות? אל תפספסו את ההזדמנות לרכוש כרטיסים לעובדי החברה, משום שההרצאות והכנסים הללו בדרך כלל מאוד מעשירים ומעניקים מידע מגוון, אבל מעבר לזה, מזווית הראיה של העובדים מדובר ביום שובר שגרה ואפילו קצת מהנה, כך שהם מרוויחים גם מידע חדש וגם הזדמנות ליצור חברויות חדשות עם יתר עובדי החברה.

ערכו ימי הולדת

הכינו רשימה של כל ימי ההולדת של עובדי החברה, וביום הולדתם הזמינו מבעוד מועד עוגה וכיבוד וערכו ישיבה קלה לטובת יום ההולדת של העובד הרלוונטי. זה משמח, זה מהנה וזה גם גורם לעובדים להיות ביחד – מה שעשוי לשפר את התקשורת ביניהם.

שיפור התקשורת בין העובדים הוא בין הדברים החשובים ביותר בעסק, לכן כדאי להעניק להם את כל הכלים החיוניים. עובדים מגובשים יעבדו באופן יעיל יותר ויסייעו לעסק להתקדם ולצמוח.