עוברים לאנרגיה סולארית – גם בעסק!

אנרגיה סולארית היא אחד הלהיטים הגדולים ביותר בתחום האנרגיה בשנים האחרונות, ואולי אף הגדול ביותר. היישום של נושא זה צובר עוד ועוד פופולריות בעסקים, אשר מבינים שבעזרתו הם יכולים לחסוך בהוצאות החשמל ואפילו להרוויח. כיצד הם עושים זאת, ומה עוד חשוב לדעת לפני שקופצים למים עם האנרגיה הסולארית? בואו להכיר מקרוב את הנושא בעזרת המאמר שלפניכם.

לחשוב אחרת על האנרגיה

האנושות תלויה במידה רבה מאוד באנרגיה, במקורות אנרגיה ובמערכות לשימוש יעיל באנרגיה לסוגיה. גם עסקים וגם אנשים פרטיים זקוקים לאנרגיה למגוון רחב של מטרות. רוב האנרגיה שאנו צורכים, ובייחוד בעסקים, היא אנרגיה חשמלית, ואת החשמל הזה אפשר להפיק במגוון רחב של אופנים, כגון שימוש בפאנלים סולאריים. באמצעות התקנת מערכת סולארית עסקית, עסקים יכולים למנף את תועלות הטכנולוגיה הזו גם אצלם. כולנו רגילים להפקת חשמל ממקורות המוכרים לנו, ובייחוד הפקת חשמל מפחם בתחנות כוח ומדלקים מאובנים. לעיתים מדובר גם על שימוש בגז וגם אז, רגילים לגז מבלונים דרך חברות גז, כיריים גז וכדומה. יש למעשה מקורות נוספים לצריכת חשמל או גז, אשר אפשר למצוא אם חושבים בצורה רחבה מעט ולומדים את הנושא.

ואם כבר חושבים באופן רחב, אז אפשר גם להשתמש בטורבינת רוח במקום עשיר ברוחות, כגון רמת הגולן, כדי להמשיך ולנצל את מקורות האנרגיה הירוקים והטבעיים שאינם מתכלים. יש כאמור מקורות נוספים ורבים מאוד למעשה להפקת חשמל. כך גם לגבי גז שהזכרנו קודם – גז זמין אפילו משאריות פסולת מטבח אורגנית, דרך מתקן של חברה ישראלית שמאפשר להפיק ממנו גז באופן בטוח ולהשתמש בו.

 

 

למה דווקא חשמל ממקור סולארי?

אין הרבה מתחרים ליתרונות הרבים של מערכות פאנלים סולאריים. אנו מדברים באופן ספציפי על תאים פוטו וולטאיים, משום שבתחום הפקת האנרגיה מהשמש יש גם מערכת להפקת חשמל המשתמשת בחום המגיע מהשמש. תאים פוטו וולטאיים זקוקים רק לאור וזה לא חייב להיות אור שמש – הם משתמשים בכל מקור אור זמין וקולטים ממנו קרינה אלקטרומגנטית. בחשיפה לאור, הם מגיבים בייצור מתח חשמלי וזהו מקור לזרם חשמלי ישר, שאפשר להמיר לזרם חלופי (הזהה למה שאנו מקבלים "מהקיר", מחברת החשמל). היתרון המרכזי של חשמל מהמקור הזה הוא העובדה שתהליך ההפקה הוא אקולוגי ואינו מזהם, ומקור האנרגיה – השמש – הוא מקור שאינו מתכלה.

הכירו את חברת וולטה סולאר

חברת וולטה סולאר מציעה שירותים שונים בתחום האנרגיה הסולארית באמצעות שלושה מודלים למימון מערכות סולאריות:

  • רכישה – הלקוח רוכש מוולטה סולאר את כל הציוד הנדרש לשם הקמת מערכת סולארית על גג הבית או הבניין
  • ליסינג – אפשרות שבה וולטה סולאר "שוכרת" מכם שימוש בשטח גג פנוי בעסק שלכם, שבו היא תתקין עבור עצמה לוחות סולאריים
  • שותפות – מסלול מיוחד שבו אתם כלקוחות וחברת וולטה סולאר הופכים למעין שותפים וחולקים ברווחים מאנרגיה שתפיקו מלוחות סולאריים שיוצבו בשטח העסק שלכם

באתר החברה יש גם מחשבון עזר שימושי, אשר באמצעותו תוכלו להעריך אם כדאי לכם להתקין מערכת סולארית בעסק. כמובן, הדרך הטובה ביותר לדעת כמה העסק משתלם עבורכם הוא להתייעץ ישירות עם מומחי החברה, כדי לקבל את התשובה המדויקת ביותר וגם בכדי לקבל מענה לשאלותיכם.

לסיכום

בין שאתם עסק קטן או גדול בכל תחום או נישה בתעשייה, ברור שאנרגיה סולארית היא נושא שכדאי לכם לשקול למען שמירה על עולם ירוק יותר וכדי לחסוך בהוצאות החשמל. הפוטנציאל לתועלת גדול מאוד, ובדיקת ההתאמה עבורכם איננה מסובכת מדי – פשוט התייעצו עם חברת וולטה סולאר.