מהו ביטוח סיעודי ולמה חשוב שיהיה לכם?

כשאדם הופך לסיעודי, מצב שיכול להיווצר מסיבות שונות ולא רק מזקנה, שירותי הסיעוד הופכים לחיוניים בעבורו, לכן מתעורר הצורך לחפש ביטוח סיעוד שיעניק מענה לצרכיו ויאפשר לו להתנהל ולבצע פעולות שגרתיות. מהו ביטוח סיעודי ומדוע הוא כל כך חשוב? במאמר שלפניכם, ריכזנו את כל המידע הנחוץ.

מהו ביטוח סיעודי?

שירותי סיעוד ניתנים לאדם שזקוק לעזרה על מנת להתמודד עם פעולות שגרתיות ויום יומיות, כשכיום ביטוח סיעודי ניתן לא רק למבוגרים שיכולותיהם המוטוריות נחלשו בשל הזקנה, אלא גם בעבור אנשים שעברו תאונה או חלו במחלה שמצריכה סיוע של גורם שלישי.

ביטוח סיעודי נוסף לחוק הביטוח הלאומי בשנת 1986, ולפיו על הביטוח הלאומי להעניק לקשישים שהגיעו לגיל פרישה גמלת סיעוד, בתנאי שהם מתגוררים בביתם או לחלופין משתכנים בדיור מוגן (מחלקות עצמאיות). הביטוח מוענק לאנשים שזקוקים לסיוע של אדם נוסף בפעולות שגרתיות כמו להתלבש או לאכול.

מצב סיעודי יכול להתפרש בכמה דרכים, בין אם מדובר בהיחלשות מערכת הבריאות, תפקוד לקוי וחוסר יכולת להתמודד עם פעולות שגרתיות ואף תשישות מנטלית שמובילה להיעדר יכולות מוטוריות או קוגניטיביות, כמו גם פגיעה בכישורים אינטלקטואליים. אדם שאינו מסוגל להתלבש בכוחות עצמו, להתקלח באופן עצמאי, שמצבו הבריאותי ירוד, שמתקשה במעבר בין ישיבה לשכיבה ואפילו מי שאינו יכול לשלוט על סוגרים – הרי שכל המקרים הללו נחשבים כמקרים סיעודיים.

ביטוח סיעודי

מדוע חשוב להצטרף לביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי יעניק לכם ביטחון, והוא יהווה בעבורכם מעין הבטחה לשקט נפשי עתידי. כדאי לדעת שניתן להצטרף לביטוח סיעודי בכל גיל, כך שהאפשרות אינה נחלתם של אנשים מבוגרים או קשישים. כמו כן, יש לציין כי ההצטרפות לביטוח הסיעודי מלווה בבדיקה רפואית שתאמוד את מצבו הרפואי של המבוטח בעת ההצטרפות.

איך ניתן להצטרף לביטוח סיעודי?

כיום ניתן להצטרף לביטוח סיעודי באמצעות קופות החולים כמו גם על ידי חברת ביטוח פרטית. הצטרפות לביטוח באופן פרטי מעוגנת למעשה בפוליסה ייחודית והיא מתבססת על פיצוי כספי. יש לא מעט סוגים של פוליסות ביטוח שונות, בין היתר פוליסות שמאפשרות למבוטח לצבור זכויות, כך שכדאי לברר מבעוד מועד מהן הפוליסות הרלוונטיות ולבחור בפוליסת הביטוח האידיאלית ביותר בעבורכם.

אחת השאלות שעולות בקרב לא מעט מבוטחים, נוגעת להבדלים בין הפוליסות. ובכן, חשוב לדעת שהפוליסות נבדלות האחת מהשנייה בפרמטרים שונים כמו תקופת הפיצוי, סך הפיצוי, תקופת הביטוח (אורך הפוליסה והיעדר שינויים בתנאי החוזה), הסכום שנצבר למבוטח ותקופת ההמתנה. כשאתם מבררים אודות ביטוח סיעודי, קחו בחשבון את הפרמטרים שצוינו מעלה, בררו את כל המידע החיוני בעבורכם וקבלו החלטה מושכלת.

לסיכום, ביטוח סיעודי הוא בין הביטוחים החשובים והחיוניים ביותר בעבור כל אדם. מצבים סיעודיים יכולים להתרחש בשל תאונה, מצב בריאותי ירוד וזקנה, כשכיום ניתן להצטרף לביטוח סיעודי רלוונטי בכל גיל. אל תחכו לרגע האחרון – בררו עוד היום אודות פוליסת ביטוח סיעודי, והבטיחו לעצמכם שקט נפשי וביטחון לעתיד.