האם כדאי לגדל ילדים בתל אביב?

זה אולי יישמע לכם מפתיע, אבל תל אביב נחשבת לאחת הערים הטובות ביותר בישראל, ולמרות שיש לא מעט אנשים שמאמינים שלא כדאי לגדל ילדים בתל אביב – העובדות דווקא מוכיחות אחרת. סקרנים? ריכזנו בעבורכם את כל המידע החשוב בנושא.

לגדל ילדים בתל אביב

אם חשבתם שתל אביב אידיאלית רק לצעירים, חשבו שוב, משום שלעיר השוקקת הזו יש לא מעט מה להציע למשפחות עם ילדים, והאמת שזה אפילו די מפתיע. זוגות צעירים שמתכננים הריון או הביאו לעולם תינוק חדש, תוהים אם להישאר בין כתלי העיר או לעיר קצת פחות רועשת – גם אתם שואלים את עצמכם את אותה השאלה? ובכן תחילה, מומלץ לקרוא מדריכים להתפתחות תינוקות באתר "איך גדלת", זה יסייע לכם לתכנן את השנים הראשונות לחיי התינוק באופן מושכל – ובין היתר, לבחור את העיר שבה תרצו לגדל אותו.

מה תל אביב מציעה למשפחות?

ידוע שהעיר, הקרויה גם "עיר ללא הפסקה", היא עיר שוקקת חיים ומלאה בהופעות תרבות ופעילויות שונות. אלה מאפשרים לתושבים ליהנות ממגוון רחב של פעילויות ייחודיות ותרבותיות, ופה נציין שהפעילויות הללו רלוונטיות גם עבור ילדים משום שיש מגוון רחב של הצגות לילדים, חוגים מיוחדים (שלרוב לא קיימים בפריפריה) ותכני העשרה מגוונים.

עיריית תל אביב משקיעה לא מעט בחינוך של תושביה, ועל כן תוכלו למצוא בעיר בתי ספר מעולים, כמו גם בתי ספר חדשניים (כמו תיכון תל אביב, בית ספר "ילין, או בית הספר "גבעון"), ובין היתר גם גנים אנתרופוסופיים, גנים ירוקים (למען איכות הסביבה) ואפילו גנים טבעוניים – כך שיש מקום לכל אג'נדה ולכל אורח חיים, וזה בהחלט יתרון משמעותי.

אגב, בתל אביב יש שפע של שמרטפיות ומטפלות, ואין ספק שגם זה מהווה יתרון די גדול.

האם כדאי לגדל ילדים בתל אביב?

יש הבדל בין דרום העיר לצפון העיר?

בגדול, כן. יש אזורים שבהם כדאי לגור בעיר, ובעיקר כשמדובר במשפחות עם ילדים, ולמרות שהעיר נתפסת כשוקקת ואנרגטית, יש גם אזורים שקטים ושכונות שמיועדות למשפחות. היתרון המשמעותי בתל אביב, וזה רלוונטי כמעט לכל השכונות, זה שהכל קרוב, ולעיתים גם במרחק הליכה. וכן, אפילו חוף הים.

רכב? אולי תעדיפו אופניים

מצוקת החנייה בתל אביב עשתה לא מעט כותרות בשנים האחרונות, מה שגרם ללא מעט חברות להוביל מיזמים של השכרת אופניים וקורקינטים. זה חוסך בעלויות, זה מיטיב עם הסביבה וזה בעיקר מאוד נוח. נכון, יש פה חיסרון חשוב שיש לציין אותו, ואלו הפקקים שמאפיינים את העיר, ועם זאת, טוב לדעת שיש שעות פחות פקוקות, כך שתוכלו לתכנן את לוח הזמנים שלכם בהתאם.

פארק הירקון, מוזיאונים ושלל אפשרויות

בניגוד לערים אחרות, בתל אביב תמצאו כל כך הרבה מקומות לבלות בהם, ולא רק מקומות שיגבו מכם תשלום בכניסה, אלא גם פארקים חינמיים ופעילויות בסבסוד העירייה, כמו אירועי "לילה לבן" שמתקיימים מידי שנה במרכז העיר.

והמחירים?

המחירים לא זולים, זה נכון. ועם זאת, אם תוכלו להשוות את העלות מול התועלת, תגלו שהשכר בתל אביב נחשב לגבוה יותר וכי העיר מציעה מגוון רחב של אפשרויות לילדים – והאמת? זה די משתלם.

האם תל אביב היא עיר לגדל בה ילדים? ובכן זה תלוי בכם. חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים חשובים, כמו החינוך בעיר, התרבות, הפעילויות וכמובן המחירים שכרוכים במחיה בתל אביב. כך או כך, זה מאוד אינדיבידואלי, ומה שמתאים לאחד, לא בהכרח יתאים לאחר.