השכרת רכב בתל אביב

ת"א הינה עיר שניתן להסתדר בה מצוין ללא רכב, וזאת כי התחבורה יחסית נוחה וזמינה ומצד שני למצוא בה חנייה עשויה להיות משימה קשה, ועל כן אנשים רבים בוחרים לגור בעיר מבלי להחזיק רכב צמוד, אך כאשר כן מתעורר הצורך, טוב לדעת שיש פתרון משתלם, נוח ואידאלי – השכרת רכב! אי לכך בין אם גרים בעיר ובין אם מגיעים מחוץ לעיר ומבקשים לברר אודות השכרת רכב, חשוב לדעת מה צריך לעשות ולאן רצוי לפנות.

ראשית השוואה

להצעה על השכרת רכב בתל אביב גשו לרשת האינטרנטית ותמצאו שלל אופציות מפתות. עם זאת, לא כל אופציה מפתה אכן מהווה אופציה שווה ועל כן אין לברוח מהשוואה. כיצד עורכים השוואה? ראשית מבינים מה מחפשים (איזה סוג רכב, כמה מקומות ישיבה, מהם התאריכים הרצויים וכדומה) ולאחר מכן מתחילים לקבל הצעות מחיר, אותן משווים לצד התייחסות לאותיות הקטנות. כך למשל חשוב לבחון להיכן ניתן להחזיר את הרכב, מהו הקנס עבור כל שעת איחור, האם אפשרי להשאיר את הרכב בשדה התעופה, מהם דמי ההשתתפות העצמית, האם קיימים שירותי גרירה, האם הסניף פתוח בשבתות ובחגים, מהי תקופת ההשכרה המינימלית, מהי מדיניות הביטולים, איזה סוג וותק נהיגה נדרש, כמה עולה תוספת של נהג נוסף וכדומה.

איך משכירים רכב בתל אביב?

שאלות ממוקדות

לאחר שמשווים, מתקשרים למוקד המכירות ומעלים מגוון שאלות יותר ממוקדות. מנקודה זו יש לצמצם את רשימת האופציות, כך שהיא תכלול בין שתיים לשלוש אפשרויות מובילות. אם נחזור רגע צעד אחורה, לשלב העלאת שאלות ממוקדות, נציין (לצורך הדוגמה) שאם בוחרים לשכור רכב בעיר ת"א דרך חברת SUNCAR, מוטב להרים טלפון ולבחון האם המבצע עבור יום השכרה עדיין תקף, האם המחיר כולל מע"מ, האם זה משנה אם מגיעים לסניף ת"א שמצוי ברחוב צפירה (שנחשב יותר עסקי), או מגיעים לסניף ת"א שמצוי ברחוב פלורנטין (שנחשב יותר בוטיק) וכדומה.

מעלים הילוך

כאשר עומדים לשכור רכב, חשוב לבחון את התמונה השלמה, אך לצד השיקולים שכבר ציינו, נוסיף ונחדד שגם ראוי לבחון את אופי הזמינות של שירות הלקוחות, כמה עולה להחזיר את הרכב בסניף אחר (או בשדה התעופה), מהי תוספת התשלום עבור נהג צעיר ואף יש לבחון מהי תדירות קווי התחבורה שעוברים במקום, וזאת כי לאחר שתחזירו את הרכב תצטרכו להמשיך לנוע לעבר היעד הבא, ועל כן מוטב לוודא שליד הסניף ממוקמת תחנת אוטובוס (או לפחות עוברות מוניות שירות), כך שלא ייווצר מצב שתשכרו בזול, אך לאחר מכן תאלצו לשלם כמה עשרות שקלים עבור שירותי מונית.

הסדרת התשלום

כיצד תהליך השכרת רכב עובד? פשוט – בוחרים דגם רצוי, פרק זמן רצוי, מסדירים תשלום, אוספים את הרכב ויוצאים לדרך. פשוט? כן ולא, וזאת כי אם אתם חסרי ניסיון, מוטב להתעכב על אלמנט הסדרת התשלום, ולו על מנת שתגיעו למעמד ההשכרה מוכנים – עם סך האלמנטים הנחוצים. במה מדובר? ובכן יש להגיע למעמד ההשכרה עם ת"ז ועם כרטיס אשראי שרשום על שמכם, כאשר חשוב לוודא מראש שמסגרת האשראי מקיפה את עלות העסקה. עוד בהקשר לכרטיס אשראי, נעצור לציין שלרוב הוא נדרש להיות בעל ספרות בולטות, מתבקשים להשאירו כפיקדון ואם מדובר בכרטיס אשראי אלקטרוני, ברוב המקרים הוא אינו יכובד. מה עוד יש להביא למעמד ההשכרה? כמובן רישיון נהיגה בתוקף, כאשר ברוב המקרים הרישיון צריך להיות בעל וותק של לפחות שנתיים – בררו מראש.