חבר חדש בבית: כל מה שצריך לדעת על טיפול בגור כלבים

אימוץ גור כלבים יכול להיות דבר מדהים שיסחוף אתכם עמוק לעולם של חיבוקים ונשיקות. אך עם הפינוק מגיעה גם האחריות, ותצטרכו לדעת לטפל בו בצורה הטובה ביותר. אימצתם גור כלבים ואתם לא יודעים כיצד להמשיך מכאן? גללו וקראו כיצד לשמור על בריאות כלבכם באמצעות תזונה נכונה, שגרת טיפוח ואילוף נכון. במאמר זה נציע לכם טיפים שיעזרו לכם לאלף את הגור בהצלחה ולדאוג לבריאותו הפיזית והנפשית.

מזון ומים

ההיבט הראשון והחשוב ביותר בטיפול בגור הכלבים הוא לספק לו תזונה נכונה. גורי כלבים זקוקים לתזונה מאוזנת ועשירה בחומרים מזינים כדי לתמוך בגדילה ובהתפתחות שלהם. חפשו מזון איכותי לגורים שעונה על הדרישות התזונתיות של חיית המחמד שלכם. עקבו אחר הוראות ההאכלה שעל האריזה, אך היו קשובים גם לאותות הרעב של גור הכלבים. הימנעו מלהאכיל אותם בשאריות שלכם כי זה יכול להוביל לבעיות עיכול ולהשמנת יתר. ודאו שלגור הכלבים יש גישה למים נקיים בכל עת. ניתן להשתמש בקערה או להשקיע במזרקת מים המיועדת לכלבים. אם אינכם בטוחים לגבי כמות המזון והמים הנכונה שיש לתת לגור הכלבים, התייעצו עם הווטרינר.

 

 

פדים לכלבים ואילוף לצרכים

אילוף גור כלבים להשתמש בפדים לאילוף הוא היבט חשוב באילוף לצרכים. לגורים יש שלפוחיות קטנות והם צריכים לעשות את צרכיהם לעתים קרובות. פתרון נהדר זה הוא מוצר מצוין לגורים, בייחוד אם אתם גרים בדירה או נמצאים מחוץ לבית רוב היום. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לאלף את גור הכלבים בעזרת פדים:

 • הגדירו אזור ייעודי לפדים: בחרו אזור פינתי ומבודד בביתכם בו תוכלו להציב את רפידות הכלב, כמו בפינה של הסלון או בחדר פנוי. הימנעו מאזורים שעוברים בהם הרבה או ממקומות שבהם הגור אוכל או ישן.
 • הציגו לגור הכלבים את הפדים: הראו לגור את הרפידות ועודדו אותו לרחרח ולחקור אותן. שבחו אותו כשהוא מראה עניין או נוגע ברפידות.
 • השתמשו בחיזוקים חיוביים: כאשר גור הכלבים משתמש נכון בפדים, לטפו אותו ותנו לו חטיף. כך תחזקו את ההתנהגות ותעודדו אותו להשתמש שוב ברפידות.
 • שמרו על עקביות: עקביות היא המפתח באילוף גור כלבים. הובילו אותו לפדים לעתים קרובות ועודדו אותו להשתמש בהם. עם הזמן, גור הכלבים ילמד לקשר בין הרפידות לצרכים.
 • היו סבלניים: אילוף גור הכלבים להשתמש ברפידות דורש זמן וסבלנות. אל תהיו מתוסכלים אם הוא מפספס, המשיכו לעודד ולתגמל אותו כשהוא עושה את זה נכון.

טיפוח והיגיינה

טיפוח הוא היבט חיוני נוסף בטיפול בגור כלבים. טיפוח קבוע שומר על בריאות הגור ויופיו וניתן להזמין מוצרי טיפוח עד הבית. הנה כמה טיפים לטיפוח גור הכלבים:

 • הברישו את הפרווה של הגור: הברשת הפרווה של גור הכלבים באופן קבוע שומר על הפרווה של הגור בריאה ומבריקה, והוא גם עוזר לכם להתחבר לחיית המחמד וליצור איתה אמון.
 • קלחו את הגור: מקלחת אחת לכמה שבועות היא מומלצת בקרב גורי כלבים. הימנעו משימוש בשמפו אנושי, מכיוון שהוא עלול לייבש את עורו של גור הכלבים.
 • גזזו את ציפורניו של הגור: גזזו את ציפורניו של גור הכלבים באופן קבוע באמצעות זוג קוצצי ציפורניים לכלבים. ציפורני הכלב צומחות יחסית מהר ויכולות לגרום לדימום בכריות הכפה ולכאבים.
 • נקו את אוזני הגור: נקו את אוזני גור הכלבים באופן קבוע באמצעות מטלית לחה או כדור צמר גפן. היו עדינים והימנעו מהחדרת דברים לתעלת האוזן שלהם.
 • צחצחו את שיני הגור: צחצחו את שיני גור הכלבים מדי יום באמצעות מברשת שיניים ומשחת שיניים המיועדות לכלבים. זה עוזר למנוע בעיות שיניים וריח רע מהפה.

תרגיל ומשחק

גורי כלבים מלאי אנרגיה וזקוקים להרבה פעילות גופנית ומשחקים כדי להישאר בריאים ומאושרים. פעילות גופנית ומשחק גם עוזרים לחזק את הקשר ביניכם לבין גור הכלבים. קחו את גור הכלבים לטיולים, זרקו לו כדור כדי שיביא ולמדו אותו טריקים חדשים. כל אלה יתרמו גם לביסוס אמון ביניכם וגם לגירוי מוחו של הגור.

בריאות

טיפול רפואי סדיר הוא חיוני כדי להבטיח את בריאות הכלב. הנה כמה טיפים לשמירה על בריאותו:

 • ביקורים סדירים אצל הווטרינר: קחו את גור הכלבים לווטרינר לבדיקות ולחיסונים סדירים, כך תוכלו למנוע מחלות ולוודא שהכלב בריא.
 • מניעת פרעושים וקרציות: פרעושים וקרציות עלולים לגרום לשורה של בעיות בריאותיות אצל גורים, לכן הקפידו להשתמש בכדורים למניעת פרעושים וקרציות באופן קבוע.
 • עיקור או סירוס: עיקור או סירוס גור הכלבים חשוב לבריאותו ויכול גם למנוע המלטות לא רצויות.
 • תסמיני מחלות: שימו לב לתסמיני מחלות שיכולים להתעורר אצל הגור, כגון הקאות, שלשולים, עייפות ואובדן תיאבון. אם אתם מבחינים באחד מהתסמינים האלה, קחו את גור הכלבים לווטרינר מיד.

לסיכום

טיפול בגור כלבים הוא אחריות גדולה, ויחד עם זאת, חוויה מתגמלת. אם תטפלו בגור באופן מסור ותדאגו לו לתזונה נכונה, לטיפוח בזמנים קבועים ולפעילות גופנית תוכלו להבטיח שהוא יגדל להיות כלב בריא ומאושר. בקרו אצל הווטרינר והתייעצו לגבי כל שאלה שאולי יש לכם, וכמובן חסנו אותו בכל החיסונים האפשריים. זכרו להיות סבלניים באילוף בעזרת פדים, עקביים בחיזוקים החיוביים ואוהבים בכל עת, וגור הכלבים יגמול לכם בשנים של נאמנות וחברות שאין שנייה לה.