מבלי לשכב על ספת הפסיכולוג: הכירו את הטיפול החדש בעולם הטיפולים CBT

חלק בלתי נפרד מיצירה של אורח חיים בריא ומאוזן כולל גם ההיבט הנפשי. אם עד לפני מספר שנים נהוג היה להגיע לטיפול פסיכולוגי מסורתי, כיום ניתן לראות שינוי משמעותי בזכות פיתוח של טכניקות טיפול ממוקדות וקצרות מועד. אחת מהשיטות שזוכות לתהודה נרחבת גם בעולם הטיפול וגם בקרב מטופלים היא CBT. מדובר בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי שהינו טיפול קצר ומוגבל בזמן שנועד לספק הקלה משמעותית במגוון רחב של מצביים נפשיים, כאשר אחוז היעילות שלו הוא גבוה במיוחד. אם גם אתם מתעניינים בטיפול פסיכולוגי שאינו כרוך בשכיבה על ספת הפסיכולוג או תחושה כי אין סוף לטיפולים, זה הזמן להכיר את הטיפול החדש בעולם הטיפולים הפסיכולוגיים.

טיפול CBT – כל מה שצריך לדעת

טיפול CBT הינו טיפול קוגניטיבי-התנהגותי המתמקד בשינוי של דפוסי החשיבה וההתנהגות, לטובת התמודדות עם שלל מצבים כמו למשל טראומה, דיכאון, חרדה, OCD ועוד. שיטת CBT הפכה שכיחה מאחר והתוצאות של הטיפול נמצאו בשורה של מחקרים כיעילים מאוד מאז שנחקר לראשונה לפני כ-50 שנה. טיפול זה מבוסס על ארבעה עקרונות מרכזיים – זיהוי המצב הרגשי עמו מתמודדים, פיתוח מודעות למחשבות ולרגשות בנוגע למצבים שונים בחיים, זיהוי מחשבות שליליות שמשפיעות על איכות החיים ועל קבלת ההחלטות וכן תרגול ופיתוח סקרנות מתוך מטרה לשנות את המחשבות ובהתאם לכך גם את ההתנהגות, כחלק מהבנה כי דרך הטיפול ניתן לקבל תובנות וכלים לטובת יצירה של איזון נפשי שמגיע לידי ביטוי בקבלת החלטות נכונות, חשיפה מבוקרת למקור החרדה וכן קבלת

 

 

מרגישים שאתם לא מצליחים להתחבר לעצמכם? זה הזמן לפנות לקבלת טיפול

אין ספק כי אורח החיים המודרני גובה מחיר כבד בהיבט הנפשי. אם אתם מוצאים את עצמכם סביב ימי עבודה לחוצים, חשים שאתם לא ממשים את הפוטנציאל שלכם או חשים מוגבלים בעקבות מחשבות טורדניות, טיפול CBT הינו טיפול אפקטיבי ובעל חשיבות עצומה בעבורכם. בשנים האחרונות המודעות כלפי שיטת טיפול זו עלתה בזכות שורה של מטופלים שדיווחו על תוצאות מצוינות בעקבות הטיפול, הן מבחינת הכלים אותם רכשו במסגרת הטיפול והן במסגרת היותו טיפול ממוקד וקצר מועד שנועד להוביל לקבל תוצאות מיידיות, בשונה מטיפול פסיכולוגי מסורתי ארוך שנים.

האם טיפול CBT מתאים לכולם?

טיפול CBT מתאים לכלל האוכלוסייה – החל מגברים ונשים ועד בני נוער וילדים שמתמודדים עם קשיים רגשיים. מטפל מוסמך ידע ליצור תוכנית טיפול פרטנית המבוססת על עקרונות השיטה, לצד חשיפה מבוקרת המתבצעת מתוך מטרה לזהות את המקור של החרדה, טראומה או אירוע שגרם לקשיים נפשיים כמו למשל אובדן של בן משפחה, מתוך מטרה להוביל ליצירה של שינוי חשיבתי שיגיע לידי ביטוי גם בשינוי התנהגותי. מדובר במכלול של שיטות פסיכולוגיות מתקדמות, כאשר ניתן לעצור את הטיפול ולחזור לריענון של הדברים שעלו במסגרת הטיפול או בעת צורך להתמודדות עם משבר. היכולת ליצור חשיבה חיובית במקום אמונה מגבילה היא הדרך הטובה ביותר לנקות את הראש, לסדר את המחשבות ולשחרר את הדברים ששואבים מכם אנרגיה, כל זאת במסגרת טיפול אפקטיבי המתבצע במסגרת שיחות אחד על אחד עם מטפל מוסמך.

לסיכום

פנייה לקבלת טיפול CBT הפכה לנפוצה יותר מאי פעם, וזאת בזכות טיפול אפקטיבי ובעל השפעות לטווח הרחוק. אם אתם חשים מצוקה רגשית שמגיעה לידי ביטוי בתחומים שונים בחיים, זה הזמן לפנות לקבלת טיפול המתבצע על ידי מטפל מקצועי שעבר הסמכה בתחום. מטפלים שהתמחו בשיטה הזו יכולים לסייע לכם לשפר את הרווחה הנפשית וליצור בהתאם איכות חיים משופרת, בזכות שינוי חשיבתי והתנהגות המתבצע במסגרת הטיפול חדשני, ופורץ הדרך.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.