ביטוח נסיעות לחו"ל

סוף סוף הגיע הרגע לנשום, לקחת אוויר מהשגרה השוחקת ולצאת לטיול בחו"ל, כשמדובר על הזדמנות נהדרת לראות קצת עולם ולספוג תרבות חדשה. כאשר נוסעים לחו"ל, גם אם זה לזמן קצר או ארוך, מומלץ לדאוג מבעוד מועד לביטוח נסיעות לחו"ל. למעשה, הביטוח יעניק לכם ביטחון ויאפשר לכם ליהנות מהטיול ללא דאגות. חשוב לציין שאת הביטוח מבצעים בדיוק בשביל המקרים שאנחנו לא רוצים שייקרו, אך לצערנו הם עלולים להתרחש, כדוגמת תאונות או פציעות. במידה והמקרים הללו מתרחשים, היעדר ביטוח נסיעות עשוי להוביל להוצאות בלתי צפויות ואף גבוהות במיוחד, ולפיכך מדובר בשירות חיוני ונחוץ לכל מי שטס, גם אם מדובר ביום אחד בלבד. את הביטוח ניתן ליישם במגוון חברות, ואפילו בכמה דקות, וזאת באמצעות הרשת. במאמר הבא נפרט את המידע הנחוץ בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל. לגזור ולשמור.

להגדיר את הביטוח כמו שצריך

לא מעט אנשים חושבים שכדאי לרכוש את ביטוח הנסיעות בסמוך לזמן הנסיעה, ולו כי הביטוח נכנס לתוקפו מיום הקנייה. ובכן, אין זה נכון. הביטוח מתחיל מהתאריך הספציפי שתגדירו, כלומר מהיום שבו אתם עוזבים את הארץ. לכן מאוד חשוב שכאשר אתם מציינים את תאריכי הטיסה, לוודא שהם באמת מדויקים ונכונים. אם הטיסה הוקדמה ולא עדכנתם את חברת הביטוח, חשוב לדעת שהביטוח לא יהיה תקף לזמן הזה, לכן שימו לב לעניין זה וודאו שהתאריכים בפוליסה הם נכונים. הדבר נכון כמובן גם לגבי תאריך החזרה לארץ, אם החלטתם לעשות שינוי, להקדים, או לאחר – רצוי מאוד שתעדכנו את הביטוח שלכם ותוודאו שאתם מבוטחים כל עוד אתם נמצאים בארץ זרה.

הפעלת הפוליסה

הקשיים אל מול חברות הביטוח מתחילים בדיוק במקרי החירום שבהם אנחנו צריכים להפעיל את הביטוח ולהיעזר בו. באותו הרגע שבו אתם רחוקים מהבית, ללא דרכי התקשרות ומצויים בלחץ, אתם רוצים שהתהליך יעבוד מהר וכמו שצריך. על כן, רצוי בטרם רכישת הפוליסה, לבדוק היטב מה קורה כאשר אתם צריכים את הביטוח, מי נותן לכם מענה (לרבות מענה בלילות), איך מתנהל התשלום עבור השירות שתזדקקו, כיצד מקבלים את ההחזר וכו'. כמו כן, בדקו מי איש הקשר שלכם, וכמובן בדקו היטב כל פרט ופרט לגבי אופי הפעלת הפוליסה וכיצד מתנהלים במקרה חירום. נוסף לכך, וודאו את העלות הכרוכה בתהליך, הן מצדכם והן מצד חברת הביטוח.

ביטוח נסיעות

לאבטח גם את הציוד האישי

לא כל המטיילים יודעים זאת אבל היום אפשר לאבטח דרך ביטוח נסיעות לחו"ל גם את הציוד האישי שלנו, את הארנק, את המחשב, את הטלפון ובעצם כל דבר יקר ערך ושאנו חוששים לאבד או שייגנב. על כן בררו את העלות של ביטוח שכזה, תוך בדיקת דמי ההשתתפות העצמית והתהליך שעתיד להתקיים כשתשובו לארץ, לרבות אופי קבלת החזרים המגיעים לכם. רק לאחר כל הבדיקות הללו תקבעו מהי החברה האידיאלית ביותר בעבורכם עבור רכישת הפוליסה.

טיסה נעימה ובטוחה!