התנדבות בתל אביב

האם ידעתם כי פעילות ההתנדבות יכולה לתרום לכם יותר מכל תרפיה אחרת? האם ידעתם כי התנדבות למען שיקום ילדים, קשישים, בעלי חיים ושאר אוכלוסיות בסיכון, גם תשפר לכם את מצב הרוח, תעלה את רמות האנרגיה שלכם וחשוב מכל: תהיה תרומה ענקית לקהילה?!

אם אתם תושבי תל אביב ואתם מחפשים אחר פעילות התנדבותיות משמעותית – חשוב שתדעו כי בעיר תל אביב ישנן לא מעט עמותות הפעולות על ידי קרנות פילנתרופיות שמאפשרות לעמותות מימון, לכן הפעילות במקום מתבססת בעיקר על מתנדבים. אז איפה אפשר להתנדב בתל אביב? הנה 4 אפשרויות מדהימות:

חונכות לימודית ונערות בסיכון

בארץ ישנם לא מעט הוסטלים המציעים מקלט לנערות בסיכון ומקום שהייה מסודר עבור נערות אשר נמצאות במצבי במצוקה והוצאו מביתן עקב תנאים לא ראויים. הוסטלים בתל אביב הם מקום נהדר להתנדב בו על מנת להציע תמיכה לנערות, לעודד את רוחן, להעביר להן חוגי נגינה, אומנות ועוד, תוך מתן סיוע בהכנת שיעורי בית, כמו גם ניהול שיחות מוטיבציה, הצעת חברות ותמיכה.

עבודה עם בעלי חיים

עמותת SOS חיות בתל אביב עושה כל מה שביכולתה על מנת לאפשר מחסה וטיפול בבעלי חיים נטושים, בעלי חיים במצב פיזי קשה, או כאלה שעברו התעללות והזנחה. בעמותה ישנם לא מעט כלבים שרק ממתינים לבית חם שאפשר להגיע ללטף, לטייל עמם ולהעניק להם אהבה. בנוסף, חתולי רחוב וחתולים במצבים בריאותיים קשים: גם הם ממתינים לטיפול על ידי מתנדבים, תוך מתן סיוע למרפאה אשר במקום.

התנדבות בתל אביב

התנדבות עם קשישים

קשישים בעיר תל אביב לא חסר, כאשר ישנם בעיר קשישים שחיים בבדידות קשה, בתנאים לא ראויים תוך קשיים פיזיים ונפשיים. כדי להטיב עם מצבם ולגרום לשמחה בקרב אנשים מעוטי יכולת, בודדים או מרותקים לביתם: תוכלו להגיע אל עמותות שונות המעניקות תמיכה לקשישים, לוויי בבית או מחוצה לו, שיחות נעימות, סיוע בחיי היום יום ושאר מטלות שישנו את חייהם של הקשישים מן הקצה אל הקצה!

התנדבות למען משפחות נזקקות

מעגל העוני בישראל הולך ומתרחב וכיום ישנן לא מעט משפחות אשר זקוקות לסיוע. בתל אביב ישנם ארגונים המסייעים לאוכלוסיות מוחלשות, תוך שהתנדבות במקום יכולה לעזור אפילו יותר!

גיוס תרומות ומזון, אריזת מוצרי מזון ומוצרים אחרים לקיום בסיסי, חלוקת מזון לנזקקים במרכזי הסיוע, סיוע בניהול אדמיניסטרציה ותחומים מקצועיים אחרים שכל מתנדב יכול להביא עמו: כול אלה ועוד עוזרים למאות משפחות בארץ שזקוקות לתמיכה.

לסיכום, אם אתם רוצים להתנדב, בכל מקום, חשוב שתדעו כי בארץ ובעיקר באזורי המרכז, לא חסרות עמותות שיפתחו בפניכם את הדלתות להתנדבות וסיוע, תוך התאמת היכולות שלכם לצרכי האוכלוסייה.

כאשר תתנדבו תוכלו גם לעזור לאחרים לשקם את חייהם, אך חשוב מכל: תוכלו גם אתם לחיות בסיפוק ובאושר עם שלל פעולות שתבצעו למען הסביבה.