מתכננים לנסוע לארצות הברית? תבדקו אם מגיע לכם פטור!

תכנון של טיול או נסיעת עבודה לארה"ב מחייב הוצאת ויזה. למרות שכבר שנים רבות נשמעים קולות הולכים וגוברים לגבי כניסתה של מדינת ישראל לרשימה הנחשקת של מדינות הפטורות מהנפקה של ויזה, המגעים עדיין לא הבשילו ועל כן אזרחי ישראל נאלצים לעבור מסלול ארוך הכולל מילוי של טופס עם למעלה מ-200 שאלות לצד התייצבות בשגרירות, לטובת ראיון. יחד עם זאת, חלק מהישראלים יכולים לקבל פטור מהנפקה של ויזה. באילו מקרים? להלן הפרטים.

מחזיקים בדרכון זר? תוכלו להיכנס לארה"ב ללא צורך בויזה

במידה ואתם ישראלים אשר מחזיקים באזרחות זרה, יכול להיות שאתם יכולים להיכנס לארה"ב ללא צורך בהנפקה של ויזה, וזאת בעקבות הסכם בשם VMP שבו חברות מדינות רבות בעולם שחתמו על הסכמים אל מול ממשלת ארה"ב, כל זאת מתוך מטרה לאפשר לאזרחים להיכנס למדינה – גם לצרכי תיירות וגם לצרכי עבודה, כאשר זמן השהות מוגבל בדרך כלל לזמן של כשלושה חודשים. השאלה איך מקבלים פטור מוויזה היא שאלה נפוצה מאוד שמטרידה לא מעט ישראלים, אולם צריך להבין כי גם אם אתם מחזיקים באזרחות זרה, אולי יהיה עדיף לכם להוציא ויזה בכל זאת, בעקבות הגבלת זמן השהות. למעשה, באמצעות הנפקה של ויזה המתבצעת על ידי חברה מקצועית המלווה אתכם לכל אורך הדרך ניתן להוביל לזמן שהייה ארוך יותר, בעקבות קבלת ויזת תייר או ויזת עבודה לתקופה של חצי שנה ואפילו יותר מכך.

בנוסף, צריך לקחת בחשבון כי גם אם יש לכם דרכון זר, לא תוכלו להיכנס לארה"ב ללא ויזה במידה ואתם מתכננים להגיע לעבוד במדינה או לטובת לימודים. לשם כך נדרש יהיה להוציא ויזה בשגרירות, ולבצע את כל התהליך בדיוק כמו ישראלים שהם אינם אזרחים אבל יכולים במסגרת ההליך אל מול שגרירות ארה"ב לקבל את הויזה, ובהתאם לכך להיכנס ולעבוד או ללמוד במוסדות לימוד בכל רחבי המדינה. מאחר ורשויות ההגירה נוקטות ביד קשה מאוד כנגד מהגרים בלתי חוקיים, חשוב להבין כי ללא הנפקה של ויזה או אזרחות זרה ממדינה החברה באיחוד אתם עלולים למצו את עצמכם מתמודדים מול קנסות כבדים ואפילו כניסה לרשימה השחורה אשר אוסרת עליכם להיכנס לארה"ב למשך פרק זמן של מספר שנים, או אפילו לצמיתות.

 

 

כניסת ישראל להסכם – עדיין לא ברורה

מדי שנה מגישים אלפי ישראלים בקשה לויזה, כאשר ארה"ב היא בין היעדים המובילים לטיולים, לימודים ועבודה. יחד עם זאת, למרות מגעים משמעותיים שנרשמו בשנים האחרונות בין מדינת ישראל לבין ארה"ב, ישראל עדיין לא הצליחה להיכנס להסכם הנחשק בעקבות אחוז סירוב גבוה של קבלת ויזה. אחד מהתנאים המרכזיים לקבלת הפטור וכניסה לרשימה המבוקשת של מדינות הפטורות מקבלת ויזה מחייב אחוז סירוב הנמוך מ-3%, כאשר ביעד הזה ישראל לא עומדת ובשל כך המגעים עדיין תקועים. על כן, היכולת לקבל את הפטור שמורה נכון להיום אך ורק לישראלים אשר מחזיקים באזרחות זרה כמו למשל דרכון פורטוגלי, גרמני ועוד, כאשר התקווה של רבים היא כי בשנים הקרובות יבשילו המגעים ובסופו של דבר גם מדינת ישראל תיכנס לתוך הרשימה הנחשקת.

לסיכום

קבלת פטור מויזה לארה"ב היא רלוונטית רק בעבור ישראלים אשר מחזיקים באזרחות זרה, באחת המדינות החברות בהסכם אשר חתמה ארה"ב ומאפשר כניסה חופשית אך מוגבלת בזמן – שלושה חודשים בלבד. במידה ואין לכם אזרחות זרה או אתם רוצים לשהות במדינה לפרק זמן ארוך יותר, זה הזמן לפנות לנציגי השירות של חברת ליברטי אשר מתמחה בתחום ומספקת מענה בעבור כל ישראלי הזקוק לליווי אישי לטובת הנפקה של ויזה לארה"ב.