סטארטאפיסטים: 5 סיבות טובות להיעזר ב-DRP

כשלים טכניים שונים, עשויים לפגוע בפעילות השוטפת של כל עסק. Disaster Recovery Plan או תכנית התאוששות מאסון, היא תכנית שמכינים מראש, בכדי להבטיח המשך פעילות חלק. אם ישנו שיבוש טכני שעצר את הפעילות העסקית, תכניות DRP ושירותי עזר בתחום זה, יסייעו להתאושש במהירות האפשרית. עבור סטארטאפים, יש לפחות חמש סיבות טובות להיעזר בכך:

בכדי לדעת מיד מה לעשות

במקרי חירום מסוג זה חשובה התגובה המהירה והדרך הטובה ביותר לעשות זאת, היא להיות ערוך מראש עם תגובות מומלצות.DRP  מספק מענה אידאלי לכך. בעזרתו, ניתן למנוע טעויות עקב הלחץ והבלבול – טעויות שעשויות למעשה להחריף את המצב. נכון הדבר, שלא ניתן להתכונן לכל תרחיש באופן מושלם ומראש. עם זאת, תכנית בסיסית מהווה לכל הפחות נקודת מוצא, שממנו אפשר להתחיל ולבצע שינויים, על פי הצורך.  

בכדי להתפנות לעיקר

סטארטאפים משקיעים מאמצים אדירים, בכמה וכמה היבטים קריטיים של היוזמה המיוחדת שלהם. DRP הוא אחד הדברים הבולטים, שמצמצמים את העיסוק בתפעול הטכני השוטף שמסביב לכך. מקרי חירום יטופלו בעזרתו יותר מהר ובזול. זמן וכסף, הם כמובן שני משאבים שמוטב להשקיע בליבה העסקית של הסטארטאפ, בחדשנות שהוא מביא, בליטוש המוצר החדש וכן הלאה.

בגלל מרווח הטעות הקטן

סטארטאפים פועלים בשוק תחרותי מאוד וכידוע, רק חלק קטן מהם מצליח. לכן, בדומה לעסקים בראשית דרכם ואפילו יותר, יש להם מרווח טעות קטן במיוחד. מקרה חירום במערכות המידע שלהם, עלול לגרום לנזק כספי או תדמיתי (או גם וגם), אשר הם לא יוכלו להתאושש ממנו. זאת כמובן, אם לא נערכו לכך מראש כהלכה.

לאור מגוון הסיכונים המקומיים

בישראל ישנו שילוב של מגוון רחב של סיכונים אפשריים לפעילות השוטפת. מלבד סיכונים רגילים שיש בכל מקום, דוגמת שריפה או גניבה, אירועים בטחונים חריגים יכולים להתרחש בכמה חזיתות ולהשפיע על השוק והמשק. כך שכדאי לקחת זאת בחשבון במסגרת ניהול סיכונים כלל עסקי, אשר DRP מהווה חלק חשוב ממנו.  

בכדי לשמר ידע

ייתכן שיש לכם בצוות אדם או כמה אנשים טכניים ברמה גבוהה, אשר יכולים לטפל במצבים כאלה היטב. ייתכן שהם יכולים לעשות זאת גם ללא תכנית DRP. אבל מה יהיה, אם אותו מומחה לא זמין מסיבה כלשהיא? חשוב לזכור, שמקרי חירום נרחבים עשויים להשפיע גם על זמינות הצוות עצמו ויכולת הגעת עובדים שונים למקום. מה אם אחד המומחים האלה יעזוב מחר ומקרה החירום יתרחש כאשר מחליפו עדיין לא בעניינים או לא בעל אותה רמת הידע? תכנית DRP כתובה, עשויה להתייחס גם לידע המיוחד שיש לעתים לצוותים. היא תבטיח שידע זה יישמר אצל העסק בבעלותו, באופן מסודר.

לסיכום

יש לא מעט סיבות טובות להיעזר ב-DRP בעסקים והדבר בוודאי נכון גם לגבי סטארטאפים.