שיפוץ דירה: הטרנדים הכי נחשבים בתל אביב

גרים בת"א וחולמים לשפץ את הדירה? ראשית אתם עושים בשכל ושנית מדובר בהזדמנות להגשים חלומות מעוצבים גם בתקציבים נמוכים. מבקשים להכיר מהם הטרנדים החמים, בעיר שמראש נחשבת לשיא האופנה? מוזמנים לצלול אתנו לרחובות ת"א – בהם ישן פוגש חדש, חוסר מקום פוגש תעוזה וחסרון הופך לפתרון. מתחילים:

שיפוץ דירה בתל אביב

סוגרים מרפסות

מרכז העיר ת"א ידוע ברחובות צרים, טיילות מעוטרות עצי פיקוס ומי שזוכה גם משיג פיסת נוף תכולה מהים הקרוב. אי לכך, מרפסות בעיר הן תוספת חובה, הזדמנות לחוש בכפר גם באמצע עיר סואנת, הזדמנות להכניס הביתה כמה שיותר ירוק, הזדמנות לארח מחוץ לבית אך מבלי לצאת ובאופן כללי מדובר בהזדמנות ליהנות מתוספת כה חשובה. עם זאת, ידוע שהבתים בעיר נחשבים קטנים, ועל כן רבים בוחרים לסגור את המרפסות ולייעד אותן עבור חדרי עבודה, מיני סלון וכדומה. עם זאת, אין מדובר בסגירה רגילה, אלא בסגירה שמאפשרת לשמור על ייחודיות האווירה וליהנות מיתרון החיפוי. כיצד משלבים? רבים כיום שעומדים בפני שיפוץ דירה בוחרים עבור המרפסת ריצוף שונה משאר הבית (כגון קרמיקה מאוירת), סוגרים עם חלונות גדולים שמאפשרים לחוץ להיכנס פנימה, שומרים על התחושה הנישתית באמצעות הרמה של קיר גבס וכדומה.

קירות חשופים

ת"א אורבנית במלוא מובן המילה ועל כן גם מי שמבקש לשפץ באופן יוקרתי, בוחר לא פעם להשאיר את הקירות חשופים ובאופן כללי להכניס את הבטון הביתה על מנת להשאירו בדיוק כפי שהוא – בדיוק כפי שהעיר ת"א מאפשרת לכל אחד להיות מי שהוא ללא כל מסיכה. מכאן שאם מבקשים להקים קיר תומך (עבור צורך פרקטי) ניתן להשאירו במראה החשוף, אך גם אם הדבר אינו הכרחי, המראה הטבעי מעולם השיפוצים תורם רבות, ועל כן צינורות עיליים בחלל הדירה מאוד טרנדים, רצפת בטון מאוד מרשימה, רהיטים מבטון תורמים לאווירה ואילו קיר לבנים פשוט מאחורי גב המיטה עושה עבודה נפלאה. עם זאת, נציין שעל מנת שהמראה אכן יעבוד, על שאר העיצוב להיות מאוד מושקע, וזאת כי הקונטרסטיות היא זו שעומדת מאחורי המראה המנצח.

פרקט

לא מעט דירות בעיר ת"א ישנות, כך שגם אם הן מדהימות, מספיק מבט קצר על הרצפה העקומה, המוכתמת והשבורה על מנת שערך הדירה יירד. אי לכך, רבים כיום למדו שהדבקה של פרקט מעל גבי הריצוף הקיים מהווה פתרון מנצח, ולו כי העלות נמוכה, ההתקנה מהירה והתוצאה מאוד מרשימה.

חדר המקלחת

אם פעם חדר האמבט היה חדר לבן עם מקלחת, אסלה וכיור, הרי שכיום חדר המקלחת הוא מקום שללא ספק שווה עצירה, גם אם אין שום צורך בכל אחד מהאלמנטים שמחכים בו. אי לכך, כאשר אנשים משפצים את הדירה, הם מעניקים דגש משמעותי לחיפוי הקיר שבתוך מרחב המקלחת, כך שניתן לשלב חלוקי נחל, קרמיקה נוצצת, מראה טבעי של אבן ועוד – עובדה שמקפיצה את סך נראות הבית ובאופן כללי מאוד מרשימה.

שיפוץ דירה בתל אביב

נישות ייעודיות

הדירות שמאפיינות את העיר ת"א הן לרוב קטנות אך חכמות. במה מדובר? בין היתר במענה ממוקד עבור צרכי אחסון, ולו באמצעות עבודה מקצועית עם גבס. כך למשל אנשים יוצרים פינת עבודה מובנית במסדרון, מדפי ספרים לצד הטלוויזיה, מקום ייעודי לתמונות, נישה בקיר האמבט עבור הנחה של מוצרי רחצה ועוד.

שיפוץ דינאמי

כל היופי בעיר ת"א טמון בעובדה שהיא דינמית ותמיד נמצאת עם רגל אחת קדימה ועם רגל שנייה אחורה, כך שיש מקום לישן להיראות חדש, לטרנדים קיימים לשנות צורה ולצרכים לקבל מענה מתוחכם. מכאן שאם גם אתם מבקשים לעצב ברוח תל אביבית – תחשבו אורבני, ישן, חדש, צעיר, יוקרתי, משופשף ובסופה של מחשבה תגיעו לנוסחה הנכונה במיוחד עבורכם – תתחדשו!