מארחים חולי סרטן באהבה: הכול על בית אורנית בפתח תקווה!

ההתמודדות עם מחלת הסרטן היא לעתים קרובות מורכבת, לא פשוטה וארוכה. אל מול המצוקה, ארגונים ועמותות כמו עזר מציון מקדישים את כל מרצם כדי להקל על אנשים המתמודדים עם האתגרים שמציבה מחלת הסרטן. בית אורנית בפתח תקווה, המופעל בידי מתנדבי עזר מציון, הוא מרכז תמיכה וסיוע המיועד לחולי סרטן ולבני משפחותיהם. במאמר שלפניכם נסביר על המקום המופלא הזה ועל העזרה המקיפה והחשובה שהוא מספק לאלו הנאלצים להתמודד עם המחלה הקשה.

עזר מציון – תרומה אדירה לחברה הישראלית

עזר מציון היא עמותה ישראלית ועיקר פועלה מתמקד בסיוע תומך לאנשים המתמודדים עם חולי ומוגבלות. העמותה הוקמה בשנת 1979 בידי חנניה צ'ולק והיא מפעילה מגוון של מיזמים לשיפור איכות חייהם של החולים. יתר על כן, החל משנת 1996 העמותה אוספת דגימות של מח עצם במטרה לגייס תורמים פוטנציאלים, ובכך למעשה להציל את חייהם של אלו הזקוקים להשתלה. בשנת 2008 הוענק לעמותה פרס ישראל עבור תרומתה הרבה לחברה הישראלית.

מרכז ההצלחה של עזר מציון הוא צבא המתנדבים המסור שלה. אנשים אלו מונעים בידי מחויבות משותפת להשפעה חיובית, והם ממלאים תפקיד מרכזי בפעילות השוטפת של הארגון. הם מארגנים אירועי התרמה, מעניקים ליווי לחולים ומגלמים את רוח התמיכה הקהילתית המגדילה את העמותה.

"אורנית" – בית ההחלמה לחולי סרטן

בעמותת עזר מציון הבינו כי הטיפול במחלת הסרטן עשוי להיות מתיש וממושך, מה שגורם לעומס נפשי ופיזי רב על החולים וגם על בני המשפחה שלהם. לפיכך, אחת היוזמות החשובות של עמותת עזר מציון הוא הקמת בית אורנית, מלונית לחולי סרטן בפתח תקווה בסמוך לבית החולים שניידר, בית החלמה לילדים ונוער חולי סרטן המיועד גם לבני משפחותיהם. המקום מארח מטופלים המגיעים מרחוק לטיפולים במרכז, וכך למעשה חוסך למטופלים ולמשפחות הוצאות כבדות. מה מציע בית אורנית למטופלים?

  • אירוח מלונאי ברמה גבוהה – בית אורנית מספק לינה ואירוח ברמה בלתי מתפשרת בעבור מטופלים המגיעים מרחוק לצורך קבלת טיפולים רפואיים. המקום מכיל סוויטות הזמינות לשימושן השוטף של המשפחות.
  • חדר אוכל – המספק שתי ארוחות ביום למתארחים.
  • פעילויות פנאי – להסחת דעת המטופלים מהאתגרים היומיומיים ולהעברת זמנם בנעימים. בית אורנית מציע ספרייה, פינת חי טיפולית, ג'ימבורי, חדר מוזיקה ואף אודיטוריום לקיום כנסים ומופעים שונים.

סיוע עבור חולי סרטן ובני משפחותיהם

הפעילות של עזר מציון למען חולי סרטן לא נגמרת כאן. למעשה, העמותה מוקדשת כמעט לחלוטין לחולי סרטן ולבני משפחותיהם, ועושה הכול כדי להקל עליהם. העמותה מקיימת עבור המטופלים טיולים, ימי כיף, מסיבות, נופשי קיץ בכפר הנופש הצבאי בגבעת אולגה ועוד. הסיוע הזה חשוב מאין כמותו ובלי ספק תורם לרווחתם הנפשית של המטופלים בתקופה כה מאתגרת בחייהם.

חשוב לציין שהעמותה מסייעת לא רק לחולי סרטן, אלא גם לקשישים, לניצולי שואה ולזכאי חוק הסיעוד. יתרה מכך, עזר מציון ידועה בפעילותה החשבוה של השאלת ציוד רפואי בחינם לכל מי שזקוק וידו אינה משגת.

לסיכומו של עניין,

מאז הקמתה, עמותת עזר מציון נגעה בחייהם של אלפי אנשים, והציעה להם תמיכה ונחמה בזמנים של אי ודאות גדולה. השפעת הארגון מהדהדת לא רק בחיי המטופלים שהיא משרתת אלא גם בקהילה הרחבה יותר, ואין ספק שהיא הפנים היפות של החברה הישראלית. בית אורנית בפתח תקווה, שאותו מפעילה העמותה, הוא רק אחת מדרכי הסיוע של העמותה בעבור מטופלים ובני משפחותיהם.