5 משחקי קופסה שעומדים במבחן הזמן

אנחנו חיים בעידן טכנולוגי, כך שזה לא מפתיע שחלה ירידה בקריאת ספרים או בשימוש במשחקים שאינם כוללים עזרים דיגיטליים – אך יחד עם זה, יש לא מעט משחקי קופסה שעומדים במבחן הזמן. למרות שיש מגוון רחב של משחקי מחשב, הילדים עדיין בוחרים לשחק במשחקי קופסה מגוונים, אבל מה שיותר נפלא, זה שמדובר במשחקים שליוו אותנו במהלך הילדות, משחקים שהיו פופולאריים לפני שנים, והם פופולאריים גם היום.

משחקי קופסה

7 בום

המשחק הנצחי 7 בום, הוא בין המשחקים האהובים והמיוחדים ביותר. בעבר, היה זה משחק בעל פה, ובו מונים את המספרים מבלי לומר את הספרה 7 או את כפולותיה, כשבמקום יש לומר את המילה "בום". כיום, מדובר במשחק קופסה שמבוסס על המשחק המקורי, כשעל המתמודדים לחשוב היטב לפני כל מהלך, לחשב אסטרטגיה ולבצע את הפעולה המדויקת על מנת לצלוח את המשחק. את משחק הקופסה הנ"ל תוכלו לרכוש ברשת click toys, כמו גם את יתר משחקי הקופסה שיפורטו בהמשך.

ארץ עיר

מי מאתנו לא שיחק במשחק "ארץ עיר" כשהיה ילד? סביר להניח שמדובר במשחק שליווה את ילדותם של לא מעט אנשים. לעיתים שיחקו במשחק בעל פה, ולעיתים הכינו טבלה מסודרת לכל קטגוריה, כשהמשחק עצמו מתבסס על ידע כללי של כל משתתף. כיום תוכלו למצוא משחק קופסה דומה, שמעניק לילדים חוויה מיוחדת ומהנה במיוחד.

טאקי

אי אפשר לדבר על משחקים שעומדים במבחן הזמן מבלי לדבר על המשחק הנצחי: טאקי. המשחק נהדר לפיתוח אסטרטגיה ולרכישת מיומנויות קוגניטיביות שונות, כשהוא מעניק למשתתפים חוויה מאתגרת במיוחד. אגב, מדובר במשחק כל כך אהוב כך שישנה תחרות טאקי רשמית שנערכת אחת לשנה בלונדע שבבאר שבע.

מונופול

משחק הקופסה "מונופול", שיצא לאור בשנת 1935, ידע לא מעט גרסאות כשהמטרה היא ברורה: לרכוש כמה שיותר נכסי נדל"ן באמצעות מהלכים אסטרטגיים מחושבים, ולהימנע ממצב של פשיטת רגל. המשחק מעניק לשחקנים שלל יתרונות ומסייע לפתח את החשיבה והמיומנויות הקוגניטיביות השונות. כיום קיימות בעולם שלל גרסאות למשחק כמו "מונופול שר הטבעות", מונופול בוב ספוג", "מונופול פלאי עולם" ועוד.

נחש מי

משחק שמיועד לשני משתתפים, כשלכל משתתף יש לוח עם דמויות שונות ונראות שונה. כל אחד בתורו שולף קלף, ועל המתמודד שמתחרה נגדו לגלות מי הדמות שעלתה בגורל באמצעות שאלות שנוגעות למראה החיצוני שלה. "נחש מי" הוא משחק מהנה ומיוחד, והוא ללא ספק נחשב לאחד המשחקים האהובים בקרב ילדים.

 

משחקי קופסה הם דרך נהדרת לבילוי בשעות הפנאי, בין אם מדובר במפגש בין חברים, משחקי גיבוש לצוות העובדים ואפילו בילוי משפחתי בסוף השבוע ובחגים. המשחקים הללו נחשבים למשחקים מגבשים, כמו גם כאלה שמסייעים לפתח את היכולות האינטלקטואליות של המשתתפים. רכשו משחקי קופסה מגוונים, ותוכלו ליהנות מחוויה מהנה ומיוחדת.