תמיד בראש: הכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי ארדעי

עמותת אחינועם נוסדה בשנת 2018 על ידי האחים לבית משפחת אדרעי – רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי, וזאת מתוך חובה מוסרית וערכית ליצירה של שינוי בחברה הישראלית המתמודדת עם אתגרים רבים מבחינה חברתית. למעשה, כעמותה שתמיד עומדת בראש, אפשר בהחלט לומר כי מדובר בפעילות שהיא בעלת השפיעה משמעותית על עתידה החברתי והגיאוגרפי של מדינת ישראל, וזאת לאור שורה ארוכה של פעילויות אשר הופכות אותה לעמותה שעומדת בשורה הראשונה של עולם הרווחה והחינוך במדינת ישראל.

מה הופך את עמותת אחינועם לעמותה ייחודית בנוף?

עמותת אחינועם נוסדה בשנת 2018 על ידי רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי שנולדו וגדלו בעיר צפת ורואים בפריפריה כמנוע צמיחה משמעותי. מתוך רצון אמיתי וכנה ליצור שינוי, החליטו המייסדים להתחיל ולקדם שורה של תוכניות חברתיות, כאשר אחת מתוכניות הדגל היא תוכנית המבוססת על קידום שווין הזדמנויות בחברה הישראלית ועם שימת דגש על צעירים המתגוררים בערי הפריפריה. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה ליווי ארוך טווח המבוסס על תוכנית אישית הנבנית בעבור כל בן או בת נוער שבוחרים לקחת חלק פעיל במסגרת של ליווי המתבצע החל מגיל 16 ונמשך עד לגילאים בוגרים יותר, כולל בשוק התעסוקה. למעשה, תוכנית זו זוכה לתמיכה גורפת מצד הרשויות כמו גם גורמי החינוך בשל היכולת לסייע לדור העתיד לצלוח את המחסומים והתאגרים עמם הם מתמודדים.

נוסף לתוכנית הזו, מספקת העמותה גם תוכנית ליווי ארוכת טווח בעבור נוער בסיכון שאינו מוכר על ידי רשויות הרווחה. במסגרת התוכנית הזו מקבלים הנערים והנערות הזדמנות לבצע שינוי כיוון וזאת על ידי קידום אישי ומקצועי המלווה על ידי מערך המתנדבים של העמותה, כל זאת כחלק מיצירה של מענה אישי שמגיע לידי ביטוי ביכולת להשלים את הלימודים התיכוניים, להתקבל ליחידות קרביות ומובחרות בצבא ובהמשך גם להשתלב באקדמיה ובשוק התעסוקה. כמי שרואים בבני הנוער כדור העתיד, ניתן בהחלט לומר כי מדובר בתוכנית פורצת דרך ואפילו מהפכנית בעבור החברה הישראלית.

 

 

חלוקה של מחשבים בזמן מגפת הקורונה לטובת צמצום פערים

כמי שתמיד מקפידים להישאר עם אצבע על הדופק, חלוקה של מחשבים בזמן מגפת הקורונה היא רק עוד מהלך חשוב של עמותת אחינועם, בייחוד בשל הבקשות הרבות אותם קיבלו נציגי העמותה מצד משפחות שהיו זקוקות לסיוע לטובת התמודדות עם המצב החדש של מעבר ללמודים מרחוק. מתוך הבנה כי תחום החינוך עובר שינויים משמעותיים שמגיעים לידי ביטוי גם בהטמעה של מחשוב כחלק בלתי נפרד מתמהיל הלימודים. כעמותה שרואה בעולם הטכנולוגי כמקפצה משמעותית, רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי פועלים להמשיך את התוכנית גם בימים אלו ממש, מתוך מטרה לספק לכל תלמיד את היכולת לממש את הפוטנציאל הטמון בו, וזאת למרות נסיבות החיים שלא פעם מקשות על קבלת ערך חינוכי משמעותי.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה שפועלת מזה שנים רבות למען החברה הישראלית, וזאת על ידי קידום של תוכניות ארוכות טווח לצד תוכניות נקודתיות שנועדו לסייע בעבור כל נער או נערה אשר זקוקים לכך. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל מידע נוסף ואף לקחת חלק בפעילויות השונות, כל זאת מתוך מטרה להמשיך את העשייה המבורכת שהצליחה להוביל את העמותה למעמד מכובד גם בקרב גורמי הרווחה והרשויות וגם בעבור אותם בוגרים שרואים במעטפת אותה קיבלו כאבן דרך משמעותית שסייעה להם להגשים את עצמם, ואת היכולת הטמונה בהם.