עוסקים בהגשמה: עמותת משאלות מגשימה חלומות של ילדים ובני נוער חולים

עמותת המשאלות היא עמותה ללא מטרות רווח המגשימה את חלומותיהם של ילדים ובני נוער חולים מזה שנים רבות. הארגון מאמין כי חלום שהתגשם יכול להביא תקווה, אושר ושמחה לחיי הילד, ולעזור לו לשכוח את הכאב והסבל שלו לזמן מה. המשימה של עמותת המשאלות היא להעלות חיוך על פניהם של ילדים ובני נוער חולים ולספק להם חוויות בלתי נשכחות שהם יוקירו לנצח. הפעילות ההתנדבותית של העמותה מצליחה לילדים רבים בכל רחבי הארץ, וכעת גם לכם יש את ההזדמנות להכיר את העמותה המיוחדת הזו.

מגשימים חלומות לילדים חולים – כל מה שצריך לדעת

הגשמת חלום אינה רק אירוע חד פעמי, אלא חוויה שהילד או המתבגר יזכרו למשך שארית חייהם, בייחוד לאור העובדה כי ילדים אשר מתמודדים עם מחלות קשות נאלצים לחוות מציאות חיים לא פשוטה. אירוע מרגש כמו זה שמארגנת עמותת משאלות הוא בעל משמעות אדירה בעבורם, גם מבחינת הפן של הגשמת המשאלה אבל גם סיוע ומעטפת לכל אורך שלבי האשפוז. עמותת המשאלות מבינה זאת ועושה מעל ומעבר כדי להבטיח שכל חלום יתגשם ברמה הגבוהה ביותר. בעקבות כך,  הארגון מגשים מאות משאלות לילדים מיוחדים. כל משאלה שונה ומגוונת, וצוות הארגון יחד עם המתנדבים פועלים רבות כדי להגשים כמה שיותר משאלות בשנה. העמותה מספקת מעטפת מלאה הכוללת יצירת קשר עם אישי ציבור כמו גם מקומות שבהם יכולים הילדים להגשים את החלומות, כחלק מהבנה כי מדובר בדרך המעניקה להם את היכולת לקבל מענה לצרכים הנדרשים שלהם, ללא קשר למצבם הרפואי ועם שימת דגש על הגשמה עצמית.

כך למשל, המתנדבים של משאלות הגשימו משאלה וקנו לילד חולה לוקמיה טרקטורון חשמלי, לילד הסובל מאוטיזם ומאפילפסיה רכשו XBOX חדש, קנו נערה הסובלת מניוון שרירים מתקדם שעות ספורט ייחודי לבקשתה כדי שיעודד אותה להתאמן, קנו מחשב מתקדם לילדה חולת סרטן ועוד. מפעל הגשמת החלומות הוא זה שהופך את העמותה הזו לעמותה בעלת השפעה חיובית על חייהם של ילדים חולים בכל רחבי הארץ, ועל בני המשפחה המסורים.

 

 

קידום של חטיבת מחקר ופיתוח

במסגרת הפעילות של משאלות, האגף לפיתוח ומחקר ממלא תפקיד חיוני בשיפור ההבנה של הצרכים הייחודיים של ילדים מיוחדים. באמצעות מחקר מקיף צבר הארגון ידע עשיר, ובהתאם לכך מקדם פעילויות שיכולות לסייע במתן מענה למצבים רפואיים, כל זאת כחלק מעשייה חברתית נרחבת המתבצעת באמצעות חטיבה של מחקר ופיתוח. עמותת משאלות מסייעת רבות לטובת קידום פעילויות כמו אלו, מאחר ומדובר בהזדמנות ייחודית להעניק לילדים מציאות חיים נורמטיבית ככל האפשר, וזאת למרות התמודדות עם מחלה. לצד זה, מפעילה העמותה קו פתוח מספר קווים פתוחים, בהם אפשר ליצור קשר ולהתייעץ בנושאי רווחה, זכויות ילדים מיוחדים ובקשות התנדבות. הפניות מועברות לגורמים מקצועיים מוסמכים להמשך טיפול במקרה הצורך.

לסיכום

הפעילות של המתנדבים מטעם עמותת משאלות היא פעילות מרגשת שמצליחה ליצור שינוי בחייהם של הילדים כמו גם בני המשפחה. המתנדבים מקדישים את זמנם הפנוי לטובת הגשמת חלומות, סיוע למשפחות  וילדים וכן קידום של פעילויות כמו למשל ימי כיף, מתנות למחלקות ועוד, כל זאת בהתנדבות מלאה ומתוך חדוות עשייה. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל מידע אודות הפעילות ואף לנצל את ההזדמנות ולהתנדב או לתרום בעצמכם, כל זאת מתוך מטרה להמשיך את העשייה הנרחבת שמצליחה להשפיע באופן דרמטי על ילדים ובני המשפחה מכל רחבי הארץ.