רוצים להיכנס לעולם הנדל"ן ולא יודעים איפה להתחיל?

עולם הנדל"ן בשיאו, המחירים עולים, הפרויקטים רוקמים עור וגידים ואנשים רבים מעוניינים להיכנס לתחום. איך עושים את זה? כל הפרטים בהמשך.

להיכנס לעולם הנדל"ן

לפני שמתחילים – ללמוד את התחום היטב

בטרם שלב איסוף ההון או ההשקעה בפרויקטי נדל"ן, אתם פשוט חייבים להכיר את עולם הנדל"ן על בוריו. תחום הנדל"ן מציע כל כך הרבה תפקידים ייחודיים כמו יועצי נדל"ן, שמאות מקרקעין, יועצי משכנתאות, קבלנות, יזמות נדל"ן, פיקוח בנייה, תיווך והאפשרויות עוד רבות ומגוונות. הכרת התחום טומנת בחובה שלבים רבים, תוכלו ללמוד את התחום ברמה האקדמאית או לחלופין, לקחת חלק בקורסים רלוונטיים. מרכז הנדל"ן מספק קורסים רבים בנדל"ן, המועברים על ידי צוות מקצועי בתחום. מעבר לידע שתרכשו, מדובר בזירה נהדרת ליצור קשרים עם אנשי נדל"ן שונים. לאחר שתרכשו את כל הידע הרלוונטי, תוכלו להתקדם לשלבים הבאים ולהיכנס לעולם הנדל"ן באופן המיטבי. רצוי ומומלץ לקרוא באופן שוטף בלוגים וכתבות העוסקות בתחום, כך תוכלו להישאר מעודכנים בכל מה שמתרחש ואפילו ללמוד מטעויות של אחרים.

אני רוצה להיות יזם נדל"ן – מה עליי לעשות?

להיות יזם נדל"ן בישראל יצריך מכם לגייס הון ראשוני ולמצוא שותפים איכותיים שיוכלו לסייע לכם להתקדם בתחום. לאחר שתגייסו את הכסף הנדרש לכם, תוכלו לחפש אחרי פרויקטי נדל"ן שונים ולהתחיל להשקיע בהם, בין אם מדובר ברכישת נכס או השקעה בפרויקט עתידי. בעולם זה אתם חייבים לשמור על יסודיות ובקיאות בפרטים, כך שמוטב שתבררו אודות כל עסקה שאתם מתכננים לבצע באופן הטוב ביותר. אין ספק שלעיתים תצטרכו לקחת סיכון במהלך העסקאות הללו ולהשקיע לא מעט כסף, לכן חשוב לבדוק את השטח היטב ולראות שאכן תוכלו לגרוף תשואה מהנכס.

כדאי להקפיד לשמור על קשרים עם אנשי מקצוע בתחום, לרבות סוכני נדל"ן שונים. תוכלו לעשות זאת באמצעות הגעה לכנסים ייעודיים, קבוצות ברשת החברתית וקורסים במרכזי לימוד שונים. מעבר לזה, אל תמהרו. יוזמות נדל"ן יכולות להתפתח עם השנים, ניתן להתחיל בפרויקט קטן עם רמת סיכון נמוכה ולאט לאט להכיר את התחום לעומק ולהיכנס לעסקאות גדולות יותר, עם תשואות גבוהות יותר.

איך להיכנס לעולם הנדל''ן

לזהות הזדמנויות נדל"ן

זיהוי הזדמנויות נדל"ן יכול להיעשות במגוון סוגי הנכסים, בין אם מדובר בבתים פרטיים, דירות ואפילו במגרשי ענק. כל המטרה היא להשקיע בנדל"ן מסוים ולאחר מכן לגרוף תשואות גבוהות ורווחים. תוכלו להיעזר באנשים מקצועיים בתחום שיסייעו לכם לזהות את הפוטנציאל הטמון בעסקאות שונות ולהפוך נכסים פשוטים לפניני נדל"ן. רכישת מגרשים למטרות בנייה יכולה להיות עסקה משתלמת במיוחד, בייחוד אם מדובר באזור מבוקש או בעל פוטנציאל גבוה. מעבר לזה גם רכישת נכס ישן יכול להיות עסקה מצוינת, תוכלו לפצל דירות (יותר דיירים = יותר תשואה), להפוך מבנים אסטרטגיים לבנייני משרדים וליישם תוספות בנייה או יחידות דיור בכדי להעלות את ערך השכירות.

זיהיתם הזדמנות נדל"ן מיוחדת? קודם כל בדקו שאכן מדובר בהזדמנות פז. עברו על כל הנתונים ואמתו את פרטי העסקה באופן יסודי וממוקד. תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע נוספים ורק לאחר שתוודאו שאכן מדובר בהזדמנות יקרת ערך, תוכלו להתחיל בתהליך ולרכוש את הנכס המדובר. שימו לב שאם אתם מתכננים לרכוש קרקע להשקעה תצטרכו לבצע בדיקות שונות מאשר רכישת דירה קיימת.

הכניסה לעולם הנדל"ן מהווה אפשרות מצוינת לאנשים רבים לעסוק בתחום ולגרוף תשואות מנכסים שבבעלותם. כדאי ללכת להרצאות ולהכיר את התחום באופן יסודי בכדי שתוכלו לבצע עסקאות משתלמות ובעלות פוטנציאל גבוה.