למה ילדים אוהבים ללכת למחנה קיץ?

מידי שנה נרשמים לא מעט ילדים ובני נוער למחנות הקיץ ברחבי העולם ובייחוד לסאמר קאמפ בארצות הברית. מדובר באחת האטרקציות הייחודיות ביותר לילדים, בה הם צוברים זיכרונות וחווים שלל חוויות מהנות ומיוחדות. לא פעם נשאלת השאלה מדוע הילדים כל כך אוהבים לנסוע למחנה קיץ, לכן החלטנו להעניק לכם תשובה מפורטת בכתבה שלפניכם:

כי יש להם הזדמנות לטייל בארצות הברית

לסאמר קאמפ יש לא מעט יתרונות, כשהבולט ביניהם הוא האפשרות ללמוד אנגלית תוך עשיית פעולות יומיומיות ושגרתיות. אך לצד היתרון הלימודי, מחנה קיץ מעניק לילדים הזדמנות פז: לטייל בארצות הברית וליהנות מיעדים אטרקטיביים ותיירותיים. במהלך שהותם של הילדים במחנה, הם יוצאים אחת לשבוע לטיולי טבע ברחבי ארה"ב, כשלעיתים הטיולים הללו כוללים לינת שטח באוהלים, מה שללא ספק מוסיף לחוויה.

כי הם פוגשים חברים חדשים

במהלך הילדות והנערות, לילדים יש כמה וכמה הזדמנויות לפגוש ולהכיר חברים חדשים, כשלרוב, המפגשים הללו מתרחשים בבית הספר או בחוגים. במחנה הקיץ, לילדים יש אפשרות להכיר חברים מחוץ למסגרת בית הספר, להרחיב ולרענן את מעגל החברים שלהם באנשים חדשים, המתגוררים בכל רחבי הארץ. במקרים רבים, הילדים זוכים להכיר חברים חדשים מכל העולם, ובייחוד מארצות הברית. מומלץ לעודד את הילדים לשמור על קשר עם החברים הללו, להתכתב באמצעות הרשת החברתית ולשוחח בסקייפ, זה גם יאפשר להם לשמור על חברויות וגם לשפר את השיח בשפה האנגלית.

מחנה קיץ

כי הם לומדים תחומים שמעניינים אותם

מי מאתנו לא היה רוצה להעמיק את הידע בתחומים החביבים עליו? ללמוד כדורגל באופן מקצועי, להבין את רזי עבודות היצירה, ללמוד כיצד ליצור תכשיטים, ולהכיר מקרוב את עולם החלל. ובכן, במחנה הקיץ, כל ילד יוכל לבחור חוגי העשרה בתחומים שמעניינים אותו, כך יוכל להתמקצע בתחום ולהכיר אותו קצת יותר מקרוב.

כי הם מרגישים עצמאיים

למרות שמדובר במסגרת מפוקחת, ואף על פי שיש מדריכים מסביבם, במחנה, הילדים מרגישים עצמאיים. ההורים רחוקים, הם מתגוררים עם ילדים נוספים, דואגים לכבס את הבגדים המלוכלכים בעצמם, הם מקבלים החלטות ומגיעים לפתרונות. כמו כן, לתחושת העצמאות יש משמעות די גבוהה מאחר והיא מסייעת לפתח בקרב הילדים ביטחון עצמי.

אין ספק שמחנה קיץ מעניק לילדים מגוון רחב של יתרונות ומאפשר להם לחוות חוויות בלתי נשכחות וייחודיות, החל מתחושת עצמאות אישית, רכישת ידע בתחומי עניין שונים, הקניית כישורים חברתיים ועד לטיולים ברחבי ארצות הברית. אם לא די בכך, יש מקום לציין שהשפה המדוברת במחנה הקיץ היא אנגלית, כך למעשה הילדים זוכים לרכוש את השפה ולשפר את מיומנויות השיח שלהם. במחנה יש לא מעט מדריכים שמוכנים לסייע לכל ילד שמתקשה לנהל שיחה באנגלית, כך שבתום תקופת השהות, הילדים מצליחים לנהל שיחות בשפה זו. ההרשמה למחנות הקיץ כבר החלה, אל תתמהמהו והבטיחו את מקום ילדיכם בחוויה ייחודית ובלתי נשכחת!