כמה יעלה לכם תהליך השתלת שיער?

ישראלים רבים המעוניינים להיאבק בתופעת ההתקרחות ונשירת השיער פונים באופן טבעי אל אחת השיטות היעילות ביותר כיום – השתלת השיער. בטכניקה הזו לוקחים בעצם זקיקי שיער מאזורים בריאים בראש ומשתילים אותם באזורים הדלילים והמקריחים וכיום מדובר בטכניקה המוצלחת והיעילה ביותר. בדיוק בגלל זה מדובר גם בהליך שהוא לא זול ורבים שואלים את עצמם כמה אמורה לעלות השתלת שיער שכזו. זה הזמן לקצת סדר בדברים. בואו ננסה להבין כמה הליך כזה עמור לעלות, ממה מורכב המחיר והאם ישנן הוצאות נלוות שצריך לקחת בחשבון.

מחירים של השתלות שיער

אם הגעתם לכאן אז כנראה רוצים לדעת בדיוק כמה יעלה לכם טיפול השתלת שיער וחשוב לדעת קודם כל כי התשובה לשאלה הזו היא ממש לא חד משמעית. למעשה מדובר על טווח מחירים שיכול להתחיל בכ-7,000 שקלים ולהגיע עד למחיר של כ-30,000 שקלים לטיפול. זה תלוי בהרבה מאד פרמטרים שעליהם נפרט מיד ותוכלו למצוא מידע מלא בנושא כאן לפני שאתם בוחרים איפה לעשות השתלת שיער ועל מה אילו דברים אתם מוכנים להתפשר (או שלא).

 

 

אלו הפרמטרים שמשפיעים על המחיר של השתלת שיער:

  • מיקום: כפי שאתם בטח יודעים, טרנד השתלות השיער חוצה יבשות ואפשר לעבור את הטיפול בכל מיני מקומות בעולם, ולא רק בישראל. זה הוא הפרמטר המשמעותי ביותר שמשפיע על המחיר. בטורקיה (שהיא גם המדינה הפופולרית ביותר להשתלת שיער כיום) ובקפריסין תמצאו את המחירים הנמוכים ביותר לטיפול בממוצע של 13,000 אלף שקלים, בעוד בקנדה הטיפולים הם היקרים ביותר ועולים בממוצע 30,000 שקל. ישראל נמצאת במקום טוב באמצע ואפשר למצוא טיפולים במחירים שבין 10,000 שקלים ל-18,000 שקלים.
  • ניסיון ומוניטין: ניסיון שווה כסף וזה ידוע בהחלט. אם תרצו ללכת על בטוח ולבחור במרפאות המתקדמות ביותר תאלצו להיפרד מסכומי גבוהים יותר בהשוואה לבחירה בקליניקות חדשות ופחות מוכרות. אגב, זה לא אומר בהכרח שאלו יהיו פחות טובות, אלא רק עם פחות ניסיון והמלצות.
  • שיטת ההשתלה: כיום יש כמה שיטות שונות להשתלת שיער שכל אחת מהן דורשת ציוד שונה וכוח אדם מסוג שונה. באופן טבעי כל שיטה מתומחרת אחרת וגם זהו פרמטר משמעותי שמשפיע רבות על המחיר.

הוצאות נלוות להשתלת שיער

חשוב מאד לזכור כי ההוצאות לא נגמרות בהליך הרפואי העצמו וכי ישנן הוצאות נלוות שחייבים לקחת בחשבון:

  • טיסה ולינה להשתלה בחו״ל: אם בוחרים לעבור את ההשתלה בחו״ל חייבים לזכור את הוצאות הטיסה והלינה. לעיתים הלינה כלולה במחיר אבל לא תמיד וחשוב לבדוק מראש את כל ההוצאות. בהרבה מקרים מגיעים לעלות שדומה להשתלה בארץ וכבר עדיף לעבור את התהליך כאן, אבל תוכלו בכל מקרה לנצל את הטיסה גם למנוחה מהעבודה ולטיולים לאחר ההחלמה.
  • תכשירים לתקופת ההחלמה: תקופת ההחלמה לאחר השתלה היא קריטית וחשובה להצלחת הטיפול. במהלכה חשוב להתמיד בשימוש בתכשירים שונים שעולים לא מעט. חשוב להכניס גם את ההוצאה הזו לתכנון התקציב.
  • טיפולים משמרים: לאחר ההשתלה מומלץ בחום להיעזר בטיפולים משמרים שיבטיחו שהתוצאה הטובה תישמר לאורך זמן. הטיפולים כוללים שימוש בתכשירים מסוימים על בסיס קבוע או הליכים שונים כמו טיפול בפלזמה.
  • ויטמינים: במרבית הקליניקות להשתלת שיער ממליצים על שימוש בוויטמינים מסוימים על בסיס קבוע המעודדים את צמיחת השיער ומקטינים את תופעת הנשירה.

לסיכום

אלו הם הדברים שצריך לקחת בחשבון לגבי מחירי השתלת שיער. מכאן אפשר לעשות השוואה מסודרת ולהבין מי האופציה הנכונה ביותר עבורכם וכמה כל זה צריך לעלות לכם בסופו של דבר. בהצלחה!