טסים לחו"ל? אולי תצטרכו ויזה – כל המדינות שמחייבות אשרת כניסה

מתכננים טיול בטן גב רומנטי בתאילנד, מתכננים לעשות טיול משפחתי עם הילדים באוסטרליה, או פשוט מבקשים לפגוש משפחה בארה"ב? טרם מבררים לגבי מזג אוויר, אטרקציות, טיסות ושער הדולר, תעצרו לבחון שני היבטים חשובים: האם הדרכונים בתוקף והאם נדרשים להשיג ויזה. מוזמנים ללמוד כאן אלו מדינות דורשות מאתנו הישראלים להשיג אשרת כניסה (יש 79 מדינות שמצריכות ויזת תייר בתוקף), מתי נדרשת ויזה גם רק עבור קונקשן ובאופן כללי מוזמנים להכיר מגוון היבטים משלימים בנושא.

אוסטרליה ארה"ב ועוד – מדינות שמצריכות ויזה גם רק עבור קונקשן

באוסטרליה, זמביה, ניו זילנד, נפאל וארה"ב נדרשת ויזה לא רק לטובת שהייה, אלא בין היתר גם לטובת ביצוע קונקשן. פה נחדד שנדרשים לבחון כל מקרה לגופו. כך למשל אם ניקח את אוסטרליה כדוגמה, נציין שאשרת כניסה למדינה מאפשרת לשהות במשך כ-3 חודשים, אם כי במקרים מסוימים גם מדובר בחצי שנה ואף בשנה שלמה. עוד נציין בהקשר לאוסטרליה שאם מתכוונים לבקר בה פחות מ-72 שעות, נדרשים להשיג ויזה ייעודית, ואם מבקשים לעבוד באוסטרליה יש צורך לזכות בהגרלה – יש בסה"כ 500 ויזות ייעודיות. כמו כן, ישראלי שיש לו דרכון ששייך לאיחוד האירופאי (או לחלופין ישראלי שמחזיק בדרכון אמריקאי) ייהנה מתהליך הנפקה מקוצר.

אלו עוד יעדים דורשים להשיג ויזה?

סין, טאיוון, מיאנמר, קזחסטן, ווייטנאם בהחלט מצריכות להשיג ויזה לקראת טיסה. כמו כן, גם בדרום אמריקה יש כמה יעדים שעבורם נדרשים להשיג ויזה, כך שאם אתם מתכננים טיול לאחר צבא בדרום אמריקה, מוטב לוודא מראש את הנושא. כך למשל אם מתכוונים להגיע לוונצואלה, ברבודה, בוליביה, גוויאנה, או לאנטיגואה, הרי שבהחלט יש טעם להיערך מראש עם ויזה מתאימה.

 

 

מה עם מדינות אפריקה?

אנשים רגילים לחשוב שעבור הודו וארה"ב הגיוני להוציא ויזה, אך בכל הנוגע למדינות אפריקה הנטייה לחשוב שהנושא מסודר – מיותר. האומנם? ובכן אין זה כלל נכון. עבור ביקור בגמביה, רוואנדה, קאפה וורדה, אריתריאה, גמביה, קומורוס וכדומה בהחלט נדרש להשיג ויזה, ואף יותר מכך. מוטב לדעת שהוויזה עבור ביקור בגמביה ואריתריאה ניתנת רק עבור תקופה מינימלית של 30 ימים.

יעדים מוכרים שמצריכים ויזה

לצד יעדים פחות מתויירים, יש יעדים מאוד מתויירים שגם כן מצריכים להוציא ויזה. כך למשל מדובר באיי הבתולה האמריקאים, איי מרשל, אתיופיה, בורמה, הודו, וויטנאם, זימבבואה, חוף השנהב, טנזניה, לאוס, מדגסקר, מאלי, מזרח טימור, מצרים, מרוקו, סין, סנגל, פוארטו ריקו, קובה, קמבודיה, קנדה, קניה ורואנדה. פה נציין שאצל חלק מהיעדים גם נדרש להשיג ויזה עבור קונקשן, אם כי אצל הרוב הגדול אין זה נחוץ.

דגשים חשובים לקראת הוצאת ויזה

לסיכום נציין שהצגנו כאן את הרשימה הכמעט מלאה של סך היעדים שמצריכים להוציא ויזה, אם כי קיימים יעדים נוספים. פה נציין שאם אכן מבקשים לבקר באחת מאותן מדינות שדורשות ויזה, מוטב לפעול בהקדם, ואף לפחות כ-3 חודשים לפני מועד הטיסה. מדוע? לרוב תהליך השגת הוויזה לוקח חודש ימים, אך אין לדעת אם פתאום לא יהיו עיכובים מיותרים, כאלו שיהרסו את התוכניות לטוס. עוד נחדד שכל יעד עשוי להציף דרישות מעט שונות, כך שמוטב להגיע מוכנים. הן מבחינת מסמכים והן מבחינת הצהרת כוונות. כך למשל אם מבקשים לשהות תקופה ממושכת בהודו, אין להגיש וויזה רק עבור חודשיים, וזאת כי ויזה מסוג זה לא ניתן להאריך. מה עוד ראוי לדעת? שאם טסים כמה בני משפחה, רצוי לברר מראש מהן הדרישות עבור כל אחד, וזאת כי בחלק מהיעדים יש משמעות לגיל, ולו מבחינת הצגת מסמכים.