לא בטוחים מהם זמני כניסת השבת בתל אביב? לאתר כיפה התשובה!

מחפשים את זמני כניסת שבת בתל אביב או בכל מקום אחר בארץ? זה קל. היכנסו לאתר כיפה והיחשפו לזמני כניסת השבת בכל מקום בארץ. מהיום אין צורך בלוח פיזי או בבירורים מיותרים, הנתונים זמינים לכם בכל שעה. כל מה שאתם צריכים הוא להיכנס לאתר כיפה ולבדוק מהם זמני כניסת השבת בהתאם לתאריך ולפרשת השבוע. במאמר הבא נדון בזמני כניסת השבת לפי ההלכה היהודית ובחשיבות קבלת שבת מוקדם כסגולה מיוחדת.

כניסת שבת על פי ההלכה היהודית

זמני תחילת שבת וסיומה משתנים עקב המעברים בין היום ליום הבא התלויים בזמן שקיעת השמש. אורך היום במהלך השנה ישפיע על זמן כניסת השבת וצאתה: בחורף, כשהימים קצרים, השבת נכנסת בשעה מוקדמת לעומת ימות הקיץ הארוכים בהם שבת נכנסת בשעה מאוחרת יחסית.

חשוב לדעת כי מכיוון שזמן בין השמשות (הזמן בין שקיעת החמה לצאת הכוכבים), נחשב הלכתית כזמן מסופק ומכיוון ששבת הינה מצווה מדאורייתא, פסקו חכמים כי שני הזמנים של בין השמשות בתחילת השבת ובסופה נחשבים לחלק בלתי נפרד מהשבת. יוצא אם כן שכל שבת נמשכת על פני כ-25 שעות: משקיעת החמה ביום שישי ועד צאת הכוכבים ביום שלאחריה.

 

 

נציין כי ישנה מחלוקת חכמים בנוגע לזמן השקיעה המדויק. הדעה ההלכתית המקובלת היא שזמן השקיעה הוא בזמן שהשמש נעלמת מהאופק. לעומת זאת, לשיטתו של רבנו תם, זמן השקיעה הוא לאחר מכן בפרק זמן הנקרא: "סוף השקיעה". ישנם הנוהגים לפי שיטתו. בנוסף, יש המחמירים לפי שתי השיטות בזמן כניסת השבת ובצאתה. לחצו כאן והתעדכנו מדי שבוע בזמני כניסת ויציאת השבת בתל אביב.

סגולת הקדמת הדלקת נרות שבת

הקדמת הדלקת נרות שבת מוכיחה כי השומר שבת שמח בה, מצפה לה והוא שומרה ברצון ובנפש חפצה. קבלת שבת מוקדם יותר מרוממת אם כן את השבת כולה לדרגה גבוהה יותר. על כן, מומלץ מאוד להקדים את כניסת השבת אפילו במספר דקות ובכך לזכות לברכות, ישועות והצלחות וכן לגאולה שלמה במהרה בימינו.

הוכחה לחשיבות הקדמת זמן כניסת השבת אנו רואים בפיוט המוכר של ליל שבת "כל מקדש שביעי", בו נותנים שבח למוסיפים מקודש על החול: "המאחרים לצאת מן השבת וממהרים לבוא…". רעיון הקדמת זמני כניסת השבת בתל אביב או בכל מקום אחר בארץ מראה לקב"ה כי מתנת השבת יקרה לנו ואנו חפצים בה.

זמני כניסת שבת באתר כיפה

באתר כיפה, הפורטל הדתי האינטרנטי המפורסם, תוכלו למצוא בקליק את זמני כניסת שבת לצד חדשות אקטואליה הקשורות בעולם היהודי, מדורים מעולמות התוכן של ציבור הציונות הדתית, מתכונים, בלוגים שו"ת הלכתי ומקצועי ועוד. באתר אפשרות לקבל תשובות לשאלות מרבנים וכן קיימים פורומים רבים בעניינים שונים הקשורים באורח חייו של היהודי הדתי והדתי-לאומי. כותבי התוכן באתר הם רבנים שונים, אנשי מקצוע ועוד. באתר מתכונים כשרים ותוכן רב נוסף המתאים לאורח חייו של היהודי הדתי. נציין כי התכנים הפופולריים באתר הם מדור החדשות, מאמרי אקטואליה ופורום בנושא הורות ומשפחה.

לסיכום,

אם אינכם בטוחים מהם זמני כניסת השבת בתל אביב, באתר כיפה תמצאו את התשובה. באמצעות אתר כיפה תוכלו להיחשף למגוון רחב של תכנים, מידע, חדשות ועוד. מוזמנים להציץ לאתר השולט בכיפה של התוכן האינטרנטי היהודי.