קחו הפסקה: למה חשוב להקפיד על בדיקות תקופתיות?

בדיקות תקופתיות הן חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא, וזיהוי מוקדם. למעשה, לבדיקות תקופתיות יש את היכולת לזהות תסמינים בריאותיים קלים עד חמורים, ובהתאם לכך להימנע מהליכים רפואיים משמעותיים. כל מה שרציתם לדעת על בדיקות תקופתיות – במדריך הבא.

בדיקות תקופתיות: זה הזמן לקבוע ביומן ולהפסיק עם הדחיינות

כמה פעמיים אמרתם לעצמכם שזה הזמן לקבוע בדיקה תקופתית אבל דחיתם אותה? ובכן, סביר להניח שלא מעט. למעשה, קופות החולים כמו גם רופאי המשפחה מנסים לקדם את הנושא באמצעות תזכורות באפליקציות ובפגישות אישיות, אולם נדמה כי עדיין אין שינוי בתחום – וחבל שכך. בשנים האחרונות החלו להטמיע מערכות דיגיטליות אשר מאפשרות לבצע  זימון תור, באמצעות אתרים מתמחים. תוכלו לבצע זימון תור באתר דוקתורים כדי לקבל שירות ממיטב הרופאים בישראל, ובהתאם לכך ליצור לעצמכם אורח חיים בריא הכולל תיאום תור אצל הרופא. זה הזמן להסביר כי בדיקה תקופתית היא בדיקה חיונית אותה כל אחד צריך לבצע, לא משנה הרקע הרפואי שלו. מדובר בבדיקות מקיפות שנועדו לבחון את מצבכם הבריאותי, ובמידה ואתם נמצאים בקבוצת סיכון, אין ספק כי מדובר בבדיקה מצילת חיים.

קחו הפסקה למה חשוב להקפיד על בדיקות תקופתיות1

כלי יעיל לצורך אבחון מחלות

למרות שרבים מאיתנו נוטים להשתמש במנוע החיפוש של גוגל לצורך איתור של בעיה רפואית כזו או אחרת, חשוב להבין כי אין מדובר בכלי רפואי שמחליף את הבדיקות התקופתיות. בדיקות אלו מהוות כלי יעיל לצורך אבחון של מחלות כמו גם את הסיכון להתרחשות של מחלה – בין אם מדובר במחלת הסרטן או סכרת. למעשה, מדובר בכלי של הרפואה המונעת אשר הולך וצוברת תאוצה, בשל שורה של מחקרים אשר הציגו באופן חד משמעי את העובדה כי באמצעות בדקים אלו ניתן לעלות על מחלות ובהתאם לכך לעכב את התפתחותן, כולל מחלות קשות כמו סרטן השד.

מה כוללות בדיקות תקופתיות?

כאשר מגיעים לרופא לצורך הבדיקה, בודקים קודם כל את הרקע ורק לאחר מכן מתאימים את הבדיקה הנכונה. לכן, מדובר בבדיקה אישית המבוססת על בדיקות שונות כמו לחץ דם אופטימלי או חריג, סוכר, בדיקות גנטיות, שומנים בדם, דם סמוי, ועוד. התדירות של הבדיקות משתנה כאמור בהתאם לרקע ולגיל, ולכן אם אתם נמצאים בקבוצת סיכון חשוב לתאם את הבדיקות מראש ולא לדחות אותן, בייחוד אם קיבלתם המלצה לעשות זאת.

לסיכום, הרפואה המונעת הכוללת  את מיטב הרופאים ברפואה הפרטית והציבורית מאפשרת לכם לקבל את הכלים והידע הרפואי המדויק הנוגע למצבכם, כל זאת מתוך מטרה לשפר את איכות החיים שלכם ולשמור על בריאותכם. ניתן לתאם את התור באופן קל ופשוט דרך האפליקציות של הקופות כמו גם דרך אתרים מתמחים, כל זאת בכדי להניע לפעולה ולסגור ביומן את הבדיקה התקופתית אותה (סביר להניח) דחיתם לא מעט פעמיים בחייכם.