דרכון פורטוגלי: הדרכון שכבש את הישראלים

דרכון פורטוגלי

להיסטוריה יש דרכים נסתרות לחזור ולהשפיע על ההווה ועל כן לא מעט אנשים בוחנים כיום מהי ההיתכנות להוציא דרכון פורטוגלי, ולא כי רע להם בארץ ולא כי מאז ומעולם הם חלמו לגור בפורטוגל, אלא כי ישראלים אוהבים שיש להם תוכנית מגירה, להחזיק בשורת הטבות, לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, להפיק כמה שיותר מהחיים ולממש שלל הטבות, ואכן דרכון פורטוגלי מבטיח לא מעט יתרונות.

חלק מהאיחוד האירופאי

2015 הייתה השנה שטרפה עבור רבים את הקלפים, בשנה זו יצא חוק שמאפשר לצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל להשיג אזרחות פורטוגלית, כך שרבים מהישראלים הבינו שאין זה משנה אם הם דור שני או שלישי בארץ, וזאת כי עדיין ייתכן שאם הם רק יבדקו מעט יותר אחורה את אילן היוחסין, הם יימצאו שורשים אי שם בפורטוגל. מכאן שכיום מאות אלפי ישראלים השלימו את התהליך וזוכים להחזיק בדרכון המיוחל, ואם נאיר את הסיבה המהותית, נציין שכיום מאות אלפי ישראלים מחזיקים בדרכון אירופאי, וזאת בשל העובדה הפשוטה: פורטוגל היא חלק מהאיחוד האירופאי.

הטבות חשובות

עורך הדין דרור חייק שמתמחה בתחום הנפקת דרכון פורטוגלי מחדד שבהחלט שווה לבחון היתכנות, וזאת בשל הסיבה הכפולה: הרבה פעמים אנשים מופתעים לגלות שגם הם זכאים, וברגע שהם מקבלים אזרחות פורטוגלית הדרך לקבל דרכון אירופאי מאוד קצרה, ופה מדובר בחבילה שלמה של הטבות. שנרחיב? אדם שמחזיק בדרכון אירופאי מוזמן לגור בכל אחת מהמדינות שחברות באיחוד, אזרחי האיחוד זכאים ליהנות מלימודי תואר במחיר מוזל (ובמקרים מסוימים בחינם), תנאי הקבלה ללימודי השכלה גבוהה עשויים להיות יותר ידידותיים לאזרחי אירופה, מתאפשר לעבוד בשלל מדינות באירופה (וליהנות מאותו שכר גבוה שבארץ ניתן רק לשאוף אליו), אזרחי האיחוד נהנים משלל זכויות סוציאליות ורפואיות (נחשבות מאוד איכותיות) ופתאום אפשרי לבצע שלל השקעות נדל"ן ברחבי אירופה (ואף לצד מימון מקומי).

יתרונות משלימים

מחפשים אחר הטבות נוספות? ובכן בין היתר נהנים מכניסה חופשית לשלל מדינות באירופה ואפילו לארה"ב מתאפשר להיכנס ביתר קלות, כך שכבר אין צורך להחזיק בוויזה ייעודית. מכאן שאין זה מפתיע שרבים מהישראלים מבקשים לעבור את התהליך ואכן הביקוש רק עולה עם השנים, ולו ככול שיותר אנשים רואים שחברים ובני משפחה הצליחו להשיג דרכון אירופאי, כך גם הם רוצים.

אל תהיו שאננים

נכון להיום אין לדעת מתי הזכאות תרד מסדר היום ועל כן אם מעניין אותכם להחזיק בדרכון פורטוגלי, מוטב לפעול בהקדם. כמו כן, יש להכיר בעובדה שאינכם היחידים שיודעים על כך ועל כן בדרך להנפקת הדרכון אתם עשויים להיתקל בתורים ארוכים, עובדה שמסבירה מדוע פתאום יש הרבה יותר תיירות יוצאת לפורטוגל, משמע אנשים רבים מעדיפים לקבל את ת"ז והדרכון מבלי לחכות. מדוע? כי הם חושבים על לימודים בחו"ל, על הוצאה של עסקה (או השקעה) לפועל וכדומה. נשמע כמו משהו שעשוי לעניין אותכם? נחזור ונציין שמוטב לפעול בהקדם!