כמה יעלו תשמישי קדושה לבית החדש שלכם?

עוברים לבית חדש? שיהיה במזל טוב. חלק מהמעבר לבית חדש כולל גם חידוש של תשמישי הקדושה בו. ריכזנו כאן עבורכם כמה סוגים של תשמישי קדושה, טיפים באשר לרכישה שלהם וטווחי מחירים לכל פריט שכזה.

מזוזה

הפריט הראשון הוא כמובן המזוזה. קביעת המזוזה מסמלת למעשה את הכניסה לבית ואת הפיכתו לבית יהודי באופן רשמי. קשה לענות בדיוק על השאלה כמה עולה מזוזה כי יש הרבה סוגים וגדלים. זהו גם פריט שמחייב בדיקת כשרות מחמירה. הוא עשוי מפרשיות הכתובות על ידי סופר סת"ם על גבי קלף. מזוזה המפורסמת כ'כשרה' שעולה פחות מכ-120 ש"ח צריכה לעורר את חשדכם בנוגע לכשרות שלה. מזוזת עץ זית מגולף יכולה להגיע גם ל400 ש"ח. מזוזת זכוכית מהודרת שקופה יכולה להיות מאד יפה שכן הקלף נראה דרכה. טווח המחירים של מזוזה כזאת הוא בין 160 ל250 ש"ח. בכל אופן, כדאי להיות עירנים גם בנוגע למחיר, לאמינות החנות ולהסמכה של סופר הסת"ם שכתב את המזוזה.

נטלה

הפריט הבא ישמש אתכם מידי יום ולכן אולי ראוי לתת לו את תשומת הלב ולהשקיע. הנטלה לא מחייבת כמובן אישור כשרות כלשהו ולכן מחירה היחסי זול יותר, אפילו לפריטים היותר מהודרים. מן הצד השני, זהו פריט שכנראה נצטרך יותר מאחד ממנו. נטלה עשויה מחרס בעבודת יד יכולה להגיע לכ120ש"ח. נטלה פשוטה מנירוסטה תעלה כ25 בחנות של חב"ד ואילו זו הצבועה בצבעים שונים עולה 60 ש"ח.

כמה יעלו תשמישי קדושה לבית החדש שלכם

חנוכייה

למרות שזהו פריט בו נשתמש רק שמונה ימים בשנה, רבים מאיתנו אוהבים להשקיע בו. חנוכייה מהודרת היא פריט שיעבור הלאה בין הדורות. רבים מאיתנו מרגישים שאם הפרוטה מצויה בכיסנו, הרי שאין מקום טוב יותר להשקיע אותה מאשר בחנוכייה מהודרת. יש לזכור שהחנוכייה נמצאת לעיתים במקום גלוי במשך כל השנה ומאפשרת לנו להנות ממנה גם שלא בחג החנוכה. החומר הנפוץ ביותר לחנוכייה קלאסית מהודרת הוא כסף. לחנוכייה מוכספת, כלומר בה הכסף הוא רק הציפוי, צפו למחירים שנעים סביב כמה מאות שקלים בודדים. חנוכייה מכסף טהור לעומת זאת, תתחיל בכמה אלפי שקלים ותגיע בקלות גם מעל לעשרת אלפים ש"ח. חשוב לשים לב שאתם קונים חנוכייה שמאפשרת לשמור על כללי בטיחות באש (יציבה, מאפשרת הצבה על כלי אחר, לא עשויה מחומר דליק בעצמה) ולהימנע ממקרים מצערים של שריפות או נזקים בעקבות דליקה.

מעמד לנרות שבת

אם השקעה בחנוכייה מכסף טהור לא מתאימה לכם, תוכלו תמיד להשקיע במעמד לנרות השבת. זה ישמש אותנו מידי שבוע וגם המחיר, באופן יחסי, יהיה נמוך יותר. מעמד נרות יכול להיות קטן יחסית אבל מאד יוקרתי. מעמד קטן כזה עשוי כסף יכול לעלות כאלף ש"ח. מעמד קטן יוקרתי מצופה כסף יעלה עד 400 ש"ח.

פמוטים גבוהים כמובן ייקרו את המחיר. כאן כבר מדובר על מחיר דומה או נמוך במעט מזה של חנוכייה בשביל פמוטי כסף טהור מהודרים.