תרבות הצריכה של תוספי התזונה

בשנים האחרונות נראה כי מתן חיזוק נוסף לגוף נחוץ יותר ויותר, בעיקר בעולם בו מרחבים טבעיים מצטמצמים, ומרחבים תעשייתיים מזוהמים ומרחבים סגורים הולכים ומתרבים. בכך מוצא את עצמו האדם הממוצע – למרות פעילות גופנית ושמירה על תזונה נכונה – זקוק לחיזוקים טבעיים ומרוכזים. בשל צורך זה נכנסים לתמונה תוספי התזונה. תוספים אלה מטרתם לרכז בקפסולה או באבקה מגוון מרכיבים וויטמינים שמחזקים את הגוף. ישנם תוספים המכילים (בריכוז גבוה) מרכיבים כמו: אבץ, ברזל, ויטמין C ו D , קולגן ועוד.. אבל איזה תוספים נחשבים פופולאריים ומה התועלות שבהם? הכול בהמשך.

לפני שנעמיק את הידע ונספר על תוספי התזונה, נציין כי למרות שבתל אביב יש לא מעט בתי טבע, פארמים ומקומות שמוכרים אתה תוספים הנ"ל – ישנה גם אפשרות לבצע רכישה אונליין, לכן בטרם תגיעו את הרשתות השונות במטרה לרכוש תוספי תזונה, בררו מחירים ברשת – כך תוכלו לבצע רכישה מושכלת.

מי שמודע לצורך בתוספי תזונה ומי שכבר מכיר את התועלת שבתוספים כאלה, כדאי שיכיר את המוצרים הפופולאריים ביותר שנחשבים מעולים לשמירה על בריאות הגוף:

קולגן

ראשית נציין כי תוסף התזונה קולגן פלוס מכיל ויטמין C , חומרי מילוי טבעיים וקולגן שמגמיש את העור ומחזיר את החלבון שאבד לעור הפנים ולעור הגוף. חשוב לדעת כי מסוף שנות ה20 של המאה העשרים ואחת – החל לרדת קצב ייצור הקולגן בגופו של האדם המערבי. לכן רבים סובלים מסימני הזדקנות מוקדמים, שחיקת סחוס, דלקות פרקים, בריחת סידן ועוד. לכן קפסולה אחת ביום המכילה חלבונים: תספק את מה שאבד ותאפשר הגנה על הגוף,  מראה עור גמיש, שיער מלא וציפורניים חזקות.

קולגן

סידן

העצמות שלנו בנויות מסידן, וככול שאנו מתבגרים מתחילה "בריחת סידן" שמחלישה את העצמות. בנוסף לכך, מי שסובל מדלקות במפרקים או מ'עצמות פריכות': יזדקק לתוסף תזונה שמכיל סידן בכמות גבוהה. סידן הוא מינרל שנועד כדי למנוע מחלות עצם ונחשב מתאים עבור מי שחולה באוסטאופורוזיס. לכן חשוב לצרוך תוסף תזונה שמכיל סידן בונה עצם ומגנזיום שעוזר לטפל בדלקות.

כורכומין

טבליות כורכום שמכילות את התבלין הבריא בכמות מרוכזת, יעזרו להגן על המערכת החיסונית. מערכת החיסון שנפגעת ככל שאנו חשופים למחלות וזיהומים – חייבת חיזוק. לכן תוסף תזונה זה נחשב פופולארי. טבליות כורכומין מכילות שורש כורכום ואצת המטוקוקוס (Astaxanthin) –  . שני מרכיבים נוגדי חמצון ודלקות בעלי עוצמה גבוהה. בכך אפשר לחסן את הגוף, בעיקר בימי החורף.

ברזל

ברזל מטרתו לחזק את הגוף והוא מתאים למי שסובל מאנמיה, נשירת שיער, ישנוניות וחולשה. הברזל מייצר כדוריות דם אדומות שנדרשות לתפקוד הגוף. ריכוז של תוספי תזונה המכילים ברזל – יסייעו לנשים הרות לחזק את גופן, והם יהיו מעולים עבור טבעוניים או צמחוניים שאינם צורכים בשר.

חשוב לדעת!

כול תוסף תזונה מומלץ ליטול רק לאחר ביצוע בדיקות והתייעצות עם רופא. לאחר בדיקות דם ואבחון מקצועי – תוכלו לדעת איזה תוספים כדאי לכם ליטול ובאילו כמויות מדובר.