מחפשים קורס גלישה בתל אביב? הכירו את LakeTLV!

גלישה על כל סוגיה היא ספורט מדהים ומהנה בטירוף, אשר ככל ספורט מצריכה כשרון וקורדינציה גבוהה במיוחד. שניים מסוגי הגלישה הפופולריים לצד גלישת גלים רגילה הם סקי מים והוויקבורד (wakeboard) אותן תוכלו ללמוד בצורה המקצועית ביותר בקורס הגלישה של LakeTLV  אז מה ההבדל בין סקי מים לוויקבורד? ומה הפרטים שאתם צריכים לדעת על הקורס גלישה של LakeTLV? הפרטים במאמר הבא.

מה ההבדל בין גלישת סקי מים לבין לוויקבורד?

אם אתם גולשי סקי מים אשר ששוקלים להתנסות בתחום הוויקבורד או ההיפך, אתם כנראה תוהים על ההבדלים של ענפי הספורט היחסית דומים, שכן שניהם כוללים גרירה של הגולש על ידי מגלש תוך אחיזה בחבל הגורר אותו על פני המים. עם זאת, הכישורים ועקומות הלמידה הנדרשות לסקי מים ול-wakeboard, סוג האימון שהם מצריכים והציוד שונים מאוד אחד מהשני.

וויקבורד כרוך בגלישה על מגלש גדול ומסורבל הנראה כמו סקייטבורד, אשר כפות הרגליים שלכם קשורות אליו לאורך הגלישה. לעומת זאת,  בסקי מים אתם גולשים על מגלשיים – או מגלש סקי בודד במקרה של סקי מים בסלאלום. כמו כן, בוויקבורד רוכבים עם הרגליים מאונכות ללוח, כמו על סקייטבורד או סנובורד בעוד שבסקי מים כפות הרגליים שלכם פונות קדימה, זו לזו במקביל כמו בסקי שלג.

מהירות משיכה ותנאי מים

בוויקבורד, אתה בדרך כלל נמשכים על ידי הסירה במהירויות איטיות בהרבה מאשר בסקי מים, בדרך כלל בסביבות 19-22 קמ"ש לעומת 26-34 קמ"ש בסקי מים. גולשי סקי מים מנסים להפעיל כמה שיותר מתח על החבל בתורות כדי להקים 'קיר מים'. גולשי וויקבורד, לעומת זאת, משייטים במהירויות נמוכות יותר ולא מושכים כל כך חזק במגלש, תוך התמקדות בקפיצות ובטריקים.

מהירות המשיכה וחווית הגולש משפיעים באופן משמעותי על מידת הקושי במהלך הגלישה. כמו כן, מים חלקים עדיפים גם לוויקבורד וגם לסקי מים, אך הם רלוונטיים אפילו יותר לסקי מים, במיוחד בסלאלום (סקי יחיד).

קורס גלישה של LakeTLV

קורס הגלישה של LakeTLV הוא אחד הקורסים הוותיקים והמקצועיים ביותר בארץ. הקורס מחולק לשלושה מפגשים, אשר כל אחד מהם נמשך כשעתיים. בשעה הראשונה תבצע הדרכה עם מדריך צמוד שילמד אתכם בצורה היעיל והמקצועי ביותר את תורת גלישת סקי מים והוויקבורד. במהלך הקורס תרכשו ידע רב, תלמדו כיצד לבסס טכניקה, תבינו את מהות הגלישה בכבל, ותבנו את הבטחון העצמי שלכם על המים! השעה השנייה היא שעה חופשית, במסגרתה תצאו ליישם את הטכניקות שלמדתם, בתמיכתו המלאה של המדריך כמובן.

להלן הפרטים הנוספים שחשוב שתדעו אודות הקורס:

  • עלות הקורס עומדת על 920 שקלים.
  • הקורס מיועד לגילאי 10 ומעלה.
  • הקורס מתאים לגולשים מתחילים אך גם לגולשים מתקדמים.
  • מדובר במפגשים מצומצמים מאוד, כאשר בכל מפגש ינכחו עד חמישה גולשים.
  • יש לתאם הגעה אל הקורס מראש.
  • המפגש כולל הדרכה צמודה, חוגרת ציפה, קסדה, זוג מגלשיים או וויקבורד.
  • ביצוע הקורס מתפרס על פני חודש אחד בלבד, כלומר שלא ניתן לפרוס על מפגשי הקורס על פני מספר חודשים.
  • תנאי בסיס לקבלה לקורס: יכולות שחייה בסיסיות.

כמו כן, במקום יש מלתחות, בית קפה ואזור מנוחה.

בשורה התחתונה,

וויקדבורד וסקי מים הם ענפי ספורט אשר דומים מאוד במהות שלהם, אך הם גם שונים. במסגרת הקורס של LakeTLV תוכלו ללמוד רבות על שניהם – בעיקר מבחינה מעשית, בהדרכתו של מדריך צמוד.