ארגוני נדל"ן מניב: הדרך שלכם להצליח מתחילה בניהול משאבים חכם

נדל"ן מניב הוא תחום שמכיל תהליכי ניהול מורכבים, וחייב מערכת יעילה לניהול שלהם. Enterprise Resource Planning, או ERP בקיצור, היא מערכת מחשוב שיכולה לנהל את העניינים האלה. בעזרת ERP, עסקים אלה יכולים לממש ניהול משאבים יעיל וחכם ולפעול באופן מתוחכם ומתקדם. אלה כמה היבטי ניהול חיוניים, שחברות וארגונים בתחום הנדל"ן המניב צריכות להקפיד עליהם בכדי להצליח ושמערכות ERP מספקות:

ניהול משאבים פנים ארגוני

ניהול משאבי הארגון בצורה מסודרת ויעילה, הוא כמובן צורך עסקי חיוני ובסיסי. זה הוא גם אחד מהדברים העיקריים אשר מערכת ERP מספקת. למעשה, קיימת תוכנה לניהול משאבים בתחום הנדל"ן המניב באופן ספציפי. מדובר על מערכת ה-ERP של תפנית מבית מטריקס – מערכת חדשנית לארגונים גדולים, אשר מציעה שורת יתרונות חשובים. תפנית מותאמת למגזרים שונים, ומאפשרת התאמה אישית נוספת לפי הצורך ומכילה גם מודולים גנריים לניהול (כמו מודולי ניהול פיננסי, ניהול לוגיסטי, ניהול קשרי לקוחות, מכירות ושירות וניהול רכש).

ניהול נכסים

ניהול הנכסים להשכרה או למכירה בעולם הנדל"ן, הוא כמובן היבט מרכזי לו צריך לתת מענה. מדובר בין השאר על ניהול תהליכי המכירה, חוזי השכירות וכדומה, ניהול פעילויות התחזוקה השונות סביבם (תחזוקה מונעת יזומה וקריאות שרות).

ניהול קשרי לקוחות

ניהול הלקוחות (Customer Relationship Management) שנמצאים איתכם בשלבי אינטראקציה שונים לגבי הנכסים. היבט זה של מערכות ERP, חוסך לכם שימוש במערכת CRM נפרדת. הוא פועל באופן אינטגרטיבי עם תהליכי העבודה של כל חבילת ה-ERP וחשיבותו העסקית המעשית גדולה ביותר.

ארגוני נדל"ן מניב: הדרך שלכם להצליח מתחילה בניהול משאבים חכם

ניהול פרויקטים

יזמות נדל"ן היא דבר מורכב למדי, אשר משלב היבטי חוק ובנייה, בעלי מקצוע שונים, תיאום בין גופים ואנשים, זמנים ומשימות משנה רבות. מערכת ERP טובה תוכל ללוות ניהול כל פרויקט כזה, לסייע לכם להשתלט על העניינים, לנהל את העסק ביעילות ולהבטיח התקדמות זריזה ויעילה. ניהול אבני דרך בפרויקט, ניהול ישיבות והחלטות, ניהול חוזים, ניהול מכרזים, ניהול הצעות מחיר ועוד – הכול כבר כלול במערכת.

ניהול פיננסי

ניהול ההיבטים הכספיים הרבים והשונים של פעילות העסק וכן ניהול כספי לגבי הפרויקטים הספציפיים שבהם הוא עוסק. זאת, כולל ניהול הוצאות והכנסות, תקצוב פרויקטים, ניהול סעיפי תקציב על פי סוגי עבודה, ניהול חריגות מהתקציב, היבטי מיסוי ועוד.

חשיבות הפתרון המותאם

מדוע חיוני כל כך לנהל דברים אלה באמצעות מערכת ERP? ניהול מרכזי מתוחכם כזה דרוש, מאחר שישנם תחומי משנה רבים לנהל, שכל אחד מהם קריטי מהיבטים שונים. לדוגמה: עסק בתחום הנדל"ן המניב מנהל עסקאות בשווי גבוה, מעסיק עובדים רבים ועובד מול המדינה וחברות בינוי. כל זאת, צריך להיות מסודר, מאורגן ומותאם לצורה שבה השוק עובד. אם תשתמשו בפתרון ERP שהוא לא רק איכותי אלא גם מותאם במיוחד למגזר שלכם, תוכלו מהרגע הראשון להתחיל לטפל בהיבטים כאלה, באופן האיכותי ביותר. זאת, בשונה מההשקעה הרבה שתידרש, בהתאמת מערכת ERP כללית לפעילות ארגון במגזר שלכם ולכם אישית. כבר מההתחלה, תוכלו למשל לטפל בניהול ועדות ואישורים או בניהול ערבויות קבלנים.

לסיכום

תחום הנדל"ן המניב הוא תחום שדורש ניהול יעיל וקפדני, כדי להוציא לפועל כל תוכנית עסקית או עסקאות עתידיות. חשוב להשתמש במערכת ERP טובה ומותאמת אישית שתיתן מענה לכל צרכי הניהול והתהליכים העסקיים של החברה או הארגון, ובפרט כאשר מדובר בעסקים גדולים שהתהליכים בהם הם מורכבים.