על מה כדאי להקפיד בזמן טיול עם הכלב?

ציוד לכלבים

מי שאימץ כלב או שיש לו כלבלב חמוד בבית, יודע שלחבר הטוב ביותר יש כמה מטרות ברורות: הוא רוצה לאכול, אוהב ליטופים וחשוב לו מאד לצאת לטיולים. כשאתם יוצאים לטיול הנחשק, יש לטייל עם הכלב תוך מתן תשומת לב לכל מה שאתם זקוקים לו עבור טיול מוצלח. אז על מה יש להקפיד כשיוצאים לטייל? הנה מספר דגשים:

טיילו רק עם רתמה או רצועה מתאימה

ע"פ החוק בישראל, כלבים חייבים להיות קשורים בזמן טיול. המקום היחיד שאפשר לשחרר בו כלב – במידה ואינו נחשב מסוכן – היא גינת כלבים. לכן, כשאנו מאמצים גור או כלב בוגר: חשוב שנתאים לו קולר או רתמה בגודל הנכון ונבחר רצועה חזקה איכותית וכזאת שתאפשר לנו נוחות בעת הטיול. באתר https://unimal.co/ אפשר להשיג ציוד לכלבים שכולל רתמות בגדלים וסוגים שונים, קולרים ורצועות. התאימו את הקולר לצוואר של הכלב ע"פ משקל וגודל. קולרים קטנים יתאימו לכלבים קטנים בזמן שרתמות מומלצות לכלבים גדולים יותר.

רצועות לכלבים כדאי לבחור ע"פ החוזק של הכלב בזמן שרצועת בד חזקה באורך שיאפשר לכם מקסימום שליטה: תתאים עבור כל גזע משקל או גודל. נסו להימנע מבחירת רצועה דקה עם מעצור שידועה בשם 'פלקסי' עבור כלבים גדולים וחזקים.

שימו לכלב מחסום פה

אם בכלבים חזקים וגדולים עסקינן – כדאי לדעת שכלב שנחשב מסוכן ע"פ החוק בישראל חייב מחסום פה שידוע בשם 'זמם'. ברשימת גזעים מסוכנים בישראל תמצאו: פיטבול, אמסטף, רוטווילר, סטפואדשייר, דורו ארגנטינו, פילה ברזילרו, טופסה אינו יפני ובולטרייר. מי שלא ישים זמם על פיו של כלב מסוכן עלול לסכן את הסביבה, לקבל קנס ואף לסכן את כלבו בכליאה. גם כלבים אחרים שנשכו בעבר או שיש סיכוי שיינשכו כדאי לצייד בזמם. גם אם מדובר בכלב קטן כמו פינצ'ר. אם הכלב נוטה לאכול זבל או צואה בזמן טיול יש להרגיל אותו למחסום פה מבד או מרשת פלסטיק לשמירה על פיו סגור בזמן ההליכה.

קחו אתכם שקיות לאיסוף צרכים

עוד בנושא של קנסות: יש לאסוף בזמן הטיול את צואתו של הכלב, זאת ע"פ חוק עזר עירוני המעוגן בכל רשות מקומית, ובחלק מהרשויות מחמירים מאוד בנושא, כמו עיריית תל אביב. בכל טיול יש להצטייד בשקיות לאיסוף צרכים. בחנויות אינטרנטיות לציוד בעלי חיים תמצאו שקיות שמתחברות לרצועה ונשלפות בקלות.

בלו עם הכלבלב זמן איכות

לבסוף כדאי לשים לב כי אתם מבלים זמן איכות עם הכלב שלכם בזמן הטיול. כשאתם פוסעים באוויר הפתוח עם החבר הטוב ביותר :כדאי לתת לכלב לרחרח ולחקור, להתמקד בטיול ולעזוב את הטלפון. תנו לכלב לרוץ בגינת כלבים, לקפוץ ולשחק. לצערנו, כלבים לא חיים זמן ארוך מאד, לכן כדאי לנצור כל רגע עם היצורים המדהימים האלה שרק רוצים את תשומת ליבנו ואת האהבה שנוכל להעניק להם. טיול נעים!