5 ספרי יהדות שילוו אותך בתקופת ההריון ויכינו אותך לזמן הלידה

התקופה של ההיריון וכן הרגעים של הלידה הם כאלה אשר הופכים נשים צעירות להיות אימהות, וכל מה שהגוף עובר מבחינה פיזית ונפשית הוא מורכב מאוד. זה מה שמביא את הנשים מן המגזר הדתי להכין מגוון של כרכי ספרי קריאה אשר מכוונים בצורה ספציפית לנשים שומרות מצוות, עם כל מה שמחזק אותן מבחינה דתית ומדריך אותן צעד אחר צעד לגבי השרך שהן צריכות לעבור ואותה לעבד לפי צורת החיים היהודית.

להרות כוחות ללדת חיים

ספר קסום של נועה רחל בן דוד אשר בו מתוארים ומוסברים כל אחד מן השבועות של ההיריון ועד לרגעים של הלידה בצורה אשר נתמכת במקורות של התלמוד ושל והתנ"ך, מדרשי חז"ל ואמרות של החסידות ומהווה את אחד הבולטים מבין ספרי יהדות להריון ולידה לנשים. ישנה הבנה שהתהליך הזה הוא מאוד מורכב מבחינה פיזית ונפשית ועם התמיכה הרוחנית הזו דרך הדת היהודית האישה מוצאת את הכוחות האדירים שנדרשים אל המסע הכי מופלא שלה בחיים.

הכנה רוחנית לידה לאיש

אף אחד לא ממש טורח לראות את נקודת המבט של האיש בתוך ההיריון שאותו עוברת מבחינה נפשית וגופנית במלוא העוצמה האישה שלצידו. הספר של דפנה חסדאי הוא למעשה מקבץ נאה של מאמרים מבחינה רוחנית אשר בתוכם ישנה נקודת המבט של הגבר במסע הזה לקראת הלידה שאורכה תשעה חודשים.

ברית של אהבה

ישנם תשעה חודשים עד למועד הלידה ולאחר מכן מרגע הלידה ישנה ספירה של שמונה ימים עד למועד שבו בטקס מיוחד וחגיגי מבצעים את ברית המילה עבור ילודים בנים בדת היהודית. הספר ברית של אהבה שאר נכתב על ידי דוד ושגית דדון מכיל שמונה פרקי לימוד שבהם יש  קטעים מרתקים ממקורות החסידות, לצד מקורות דתיים חשובים נוספים שאר מאפשרים לכל זוג של הורים טריים להתעמק במצב שב הם כרגע נמצאים.  כל המקורות הללו מעובדים ומנוסחים אל שפה בהירה יותר, כך שניתן להשיג דרכו את הליווי הרוחני והרגשי לקראת רגע המילה החשוב מידי מוהל מוסמך ועובדת סוציאלית שיוצרים את השילוב המוצלח לספר שהוא מצרך הכרחי.

דרך אישה

ספרה החשוב של דפנה מאיר, אמא לשישה ילדים אשר בחייה הקצרים הספיקה להציע את נקודת המבט שלה מתוך כל הידע והאהבה שבתוכה מיניות פוריות והיריון, מתוך הרצון הטהור והאמיתי לסייע לנשים שנמצאות במגזר הדתי ולסוגר פערי ידע חשובים בנשואים הכי עיקריים בחיי נישואים. מידע חשוב אשר נאסף לכדי ספר, ומהווה אוסף של שאלות ותשובות שיכול להועיל רבות כרגע וגם לדורות הבאים.

הכנה רוחנית לאחר לידה

ספר שנכתב על ידי דפנה חסדאי והוא למעשה מהווה קובץ מרתק של מאמרים רוחניים אשר מספקים את "הנחיתה הרכה" עבור נשים אשר לא ממש יודעות למה לצפות ברגעים שלאחר הלידה, על כל הקשיים וההסתגלות שהם מצריכים מאם צעירה לחוות, עם הדגש על נשות המגזר הדתי. זהו ספר חשוב ביותר שמספק את המידע עבור אישה שכבר נמצאת לאחר לידה עם ידיים מלאות, ומחפשת אחר מקורות של כוח והכוונה רוחנית שמספקים לה את הידע אחרי שכבר חלפו להם תשעה חודשי היריון.