הישראלים היפים: משה, רפי ואיל אדרעי מפעילים את עמותת אחינועם כדי לתרום לחברה הישראלית

עמותת אחינועם

תרומה לחברה בישראל מתבצעת הן בתוך הקהילה והן מחוצה לה. בין הישראלים שמייצגים את המיטב של מדינת ישראל ניתן למנות בקלות את בני משפחת אדרעי אשר החליטו להקים את עמותת אחינועם, עמותה ללא מטרות רווח אשר פועלת בכל ימות השנה למען החברה הישראלית ובני הנוער. למעשה, העבודה המאומצת של העמותה הובילה אלפי בני נוער ליצירה של הזדמנויות חדשות, כל זאת בזכות קידום של תוכניות ארוכות טווח שמובילות לא רק למימוש הפוטנציאל אלא גם ליצירה של מערך תמיכה וסיוע בעבור בני נוער שזקוקים לכך, כאשר רפי אדרעי מעמותת אחינועם סיפר בראיונות ספורים שנתן לתקשורת כי הפעילות שלו ושל האחים מגיעה מתוך מקום אישי ולא פשוט, כפי שנציג כעת.

התגלמות הישראלי היפה בפעילות ענפה ללא מטרות רווח

את העמותה הקים איל אדרעי ביחד עם אחיו בשנת 2018 לטובת קידום שווין ההזדמנויות בחברה הישראלית. את העמותה הקימו האחים בעקבות סיפורם האישי. משפחת אדרעי היא משפחה שורשית שהקימה את ביתה בעיר צפת, וגידלה בצניעות וענווה את האחים. .בזמן שהאחים היו בני נוער, הם נאלצו לעזוב את מסגרת הלימודים בעקבות מצבו הכלכלי של אב המשפחה שבלב כבד נאלץ להפסיק את עבודתו ובהתאם לכך להוביל את המשפחה למצב שבו הילדים נדרשים לעבוד בשביל ליצור איכות חיים משופרת. יחד עם זאת, המצב הכלכלי הקשה כמו גם המגורים באזור פריפריה כמו צפת לא עצר את האחים מלהגשים את עצמם אלא להפך – נתן להם את הדרייב להצליח, ובענק. איל ביחד עם האחים התקבלו ליחידות קרביות ואף השתלבו באקדמיה, כאשר לכל האחים תארים ממוסדות האקדמיה הטובים ביותר בישראל. בזכות תנאי הפתיחה הבעייתיים וכן מההבנה כי המרחק הגיאוגרפי משחק תפקיד, החליטו האחים שלא לתת לנסיבות החיים להכתיב להם את העתיד, אלא להפך. דווקא מהמקום של הקושי ניתן להגשים חלומות וליצור מערך אפקטיבי שיוביל לצמצום הפערים ויצירה של הזדמנות שווה, לא משנה מהם תנאי הפתיחה או המצב הכלכלי שמשפיע מאוד על היכולת להגשים חלומות, בייחוד לאור מצב כלכלי מורכב.

תוכניות חברתיות שהצליחו להשאיר חותם

התוכניות החברתית אותה מקדמתה עמותה הן אלו אשר הופכות אותה לבעלת משמעות בעבור אלפי בני נוער שקיבלו ועדיין מקבלים את התמיכה לה הם זקוקים. רפי אדרעי ביחד עם האחים פועלים לטובת קידום של תוכניות חברתיות בדמות קידום בני נוער בני העדה האתיופית, חלוקה של מלגות למעוטי יכולת, חלוקה של מחשבים לתלמידים שידם אינם משגת, תוכנית ליווי ארוכת טווח החל מגיל 16 ועד להשתלבות באקדמיה וכן שיפוץ של ספריות וקידום של חינוך מוזיקלי בערים בפריפריה, כמו עיר הולדתם של האחים צפת. בזכות ההצלחה והסיוע אותה מעניקה העמותה בהתנדבות מלאה היא הצליחה לרתום שותפים נוספים כמו משקיעים, מתנדבים וכן את רשויות הרווחה וגורמי החינוך אשר תומכים באופן מלא בפעילות שנמשכת מזה שנים רבות, וקיימת לא מעט בזכות התשוקה האדירה של המייסדים לעשייה חברתית.

לסיכום, אין ספק כי בני משפחת אדרעי הם התגלמות הישראלי היפה – מתוך מקום של כאב הם הצליחו לצמוח, ולהעביר לדור הבא את המושכות, וזאת ע"י קידום של בני נוער בסיכון כמו גם בני נוער שמגיעים מאזורים מוחלשים, כחלק מהבנה כי באמצעות המעטפת הנכונה ניתן לצמצם את הפערים בחינוך, בצבא ובאקדמיה ובכך ליצור מימוש פוטנציאל מלא של בני נוער שיכולים וצריכים לקדם את עצמם למען חברה טובה יותר.