הקורסים שלא הכרתם

החלטתם שהגיע הזמן ללמוד מקצוע שיהווה עבורכם מקור פרנסה לעתיד, אך המקצועות הבנאליים כמו משפטים, תקשורת וכלכלה, פחות קורצים אליכם. אם אתם מחפשים אחר קורסים מרתקים, שיעשירו אתכם ולימודיהם אינם נמשכים לאורך זמן, כדאי שתשקלו להשתתף באחד מהקורסים הבאים:

קורסים

קורס להנחיית קבוצות

בקורס מסוג זה, המשתתפים ילמדו תיאוריות הנחייה שונות, למידת תהליכים קבוצתיים, הנהגה חברתית, סוגי קבוצות בחברה, סוגי הנחייה, מיומנויות התנהגותיות ועוד. בסוף הקורס המשתתפים יצאו עם ידע נרחב וכלים להנחיית קבוצות בתחומי החיים השונים. לרוב, את הקורסים הללו לוקחים אנשי מקצוע המעוניינים להנחות קבוצות ולהרצות על תחומי ההתמחות שלהם, כמו אנשי חינוך.

קורס שוק ההון

מסחר בשוק ההון כבר הפך מזמן למקור הכנסתם העיקרי של רבים. באמצעות קורס בשוק ההון ניתן ללמוד את רזי הבורסה, להכיר את שיטות המסחר השונות, להשקיע במניות ולגרוף תשואות. קורסים מסוג זה מצויים במוסדות לימוד שונים, אך מאחר ומסחר בשוק ההון באופן עצמאי לא מחייב לימודי תעודה, ניתן לרכוש את כל הידע בנושא מקורסי אונליין מבלי שתצטרכו לזוז מהספה. במהלך הקורס תכירו את שוק ההון והבורסה, תדעו לזהות מניה מוצלחת, תצליחו לנתח נתוני מסחר בעצמכם ולבצע פעולות שונות בכדי לקצור רווחים. בוגרי הקורס יוכלו לעבוד בעסקים בתחום, להיות ברוקרים ואף לסחור באופן עצמאי ולהגדיל את הכנסתם.

קורס חוקר פרטי

אם תמיד חלמתם להיות בלשים כמו שרלוק הולמס, וודאי תשמחו לקרוא כי חלומכם בר הגשמה. במוסדות לימוד ברחבי הארץ קיימים קורסים בתחום, בהם תוכלו ללמוד כיצד לחפש ראיות ולאסוף נתונים שונים בכדי להגיע לאמת. הנושאים הנלמדים בקורס זה הם בין היתר: זיהוי פלילי, יסודות התשאול והחקירה, בדיקות פוליגרף, ביצוע מעקבים ותצפיות ועוד. מדובר באחד המקצועות המעניינים ביותר הדורשים הכשרה מקצועית ואיכותית, זאת בכדי להיות חוקר פרטי בישראל. חשוב לציין שדרוש רישיון בתוקף בכדי להיות חוקר פרטי. לרוב, הקורסים נמשכים לא יותר משנה אך החובה היא לעבור התמחות האורכת 3 שנים במשרד חקירות מורשה. רק בתום ההתמחות ניתן לגשת לבחינה בכדי לקבל את הרישיון המיוחל.

מקצוע של חוקר פרטי

קוסמטיקה טבעית

קורס ללימודי קוסמטיקה טבעית מאפשר לתלמידיו להכיר את סודות היופי הטבעיים מקרוב, החל מהכרת צמחי המרפא, ארומתרפיה, ידע טיפולי לאבחון בעיות בעור ועד לרקיחת שמנים ייחודיים המהווים חלק מהותי בתעשיית הקוסמטיקה. בוגרי הקורס יכולים להשתלב בעסקים לייצור מוצרי קוסמטיקה טבעית או לחלופין – להקים עסק משלהם. ניתן ללמוד את המקצוע במכללות כמו מכללת רידמן, מכללת מדיטבע ואחרות. מעבר לזה ניתן להשתתף בסדנאות בנושא, אותן מקיימים בעלי העסקים בתחום.

קורס מזכירות

הסברה הרווחת בקרב האוכלוסייה היא כי מזכירים או מזכירות אינם זקוקים להכשרה מיוחדת. אך ישנו קורס להכשרת מזכירים, מזכירות ומנהלי משרד המעניק מידע איכותי בתחומי אדמיניסטרציה, ניהול, בירוקרטיה, שיווק, ניהול זמן ועוד. בתוך נישה זו קיימים גם קורסים למזכירות מסוג מוגדר כמו מזכירות רפואית או מזכירות ביטוח. את הקורסים הללו ניתן ללמוד בכל רחבי הארץ בסניפי המכללה למנהל, מכללת עתיד, האוניברסיטה הפתוחה ועוד, כשהם נמשכים מספר חודשים בלבד. בוגרי הקורס יוכלו להשתלב במשרדי היי טק, משרדי משפטים ועוד, תוך שימוש בידע הרחב שרכשו אודות ניהול משרד. אגב, יש אנשים שעוסקים בתחום באופן עצמאי ומהבית, כלומר הם מהווים מזכירים ומזכירות לעסקים קטנים, מקבלים בשמם הודעות ומנהלים עבורם את חשבונות העסק.

רכישת מקצוע אינה חייבת להיות במסגרת תואר ראשון או מכללה. ניתן ללמוד מקצועות רבים ומגוונים כשחלקם מועברים בקורסי אונליין, כך שכל מה שצריך זה לפנות מעט זמן ולהתחבר לרשת האינטרנט. בהצלחה.