נפצעתם במירוץ? אולי אתם זכאים לפיצויים

בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה משמחת בכול הנוגע למודעות לספורט ולהיכרות עם תחום הריצה בפרט, כך שהרבה יותר אנשים עושים ספורט, משקיעים בבריאות שלהם, חשים טוב יותר עם עצמם ובין היתר גם משתתפים במרוצים, ומי שגר בת"א יודע שהיא עיר הבירה של אירועי הספורט הגדולים, כך שלא מעט רצים ורוכבי אופניים מגיעים אליה מכל הארץ, על מנת לקחת חלק במסיבה הספורטיבית. עם זאת, לצד האדרנלין והאנרגיה החיובית, לעתים יש מקרים בהם משתתפי המירוץ נפגעים, ואז יש לבחון האם ניתן, וממי ניתן, לדרוש פיצויים.

יש אשמים?

אנשים יכולים להיפגע במירוץ בעקבות אבן רופפת, שביל לא מסודר, בור פתוח, חריגה של שלט למסלול הריצה, עץ שקרס, חומר שנשפך על המסלול, היתקלות במשתתף אחר, תנועה לא נכונה, החלקה וכדומה, משמע פציעה במרוץ יכולה לקרות בשל מגוון סיבות, וכאן יש להפריד בין מקרים בהם יש את מי להאשים (כך שלצורך הדוגמה יתאפשר להגיש תביעת נזיקין נגד העירייה), לבין מקרים שפשוט יש להשלים עמם, וזאת כי אין טעם להתחיל הליך משפטי – לא ייצא מכך דבר.

נפצעתם במירוץ?

המעמד מחייב

כפי שציינו, בעיר ת"א מאורגנים לא מעט מרוצים. יש מרוצי אופניים, מרוצי ריצה, מרוצים בלילה, מרוצים של עשרות אלפי משתתפים, מרוצים שסוגרים עבורם כבישים ומחלפים ראשיים וכמובן שיש מרוצים שמושכים אליהם משתתפים מכל הארץ. מכאן שהמרוצים בעיר הם שם דבר, ועל כן הם גם מאוד מורכבים וצריכים לעמוד בסטנדרטים מאוד גבוהים – דורשים פריסה של שירותי רפואה, סדרנים, אבטחה והקפדה על כללי בטיחות מאוד נוקשים. עם זאת, מה עושים אם למרות המערכת המשומנת והרף הגבוה עדיין הייתה הפרעת אי סדר שהובילה לתאונה, או פשוט משתתף החליק ושבר את הרגל? בוחנים האם זכאים לפיצוי!

בין תאונה למוקד תביעה

אם נפצעתם במרוץ מאורגן, יש לבחון האם אתם זכאים לפיצוי. כיצד עושים זאת? מפעילים את השכל הישר! כך למשל אם נחבלתם כיוון ששלט הכוונה מטעם המירוץ חרג לאזור הריצה ועל כן נתקלתם בו ונחבלתם, הרי שניתן להגיש תביעה בגין רשלנות נגד הגוף המארגן. אם נחבלתם כיוון שהייתה מהמורה במדרכה, הרי שניתן לתבוע את הרשות המקומית, וזאת כי היא הגוף שאחראי על תחזוקת התשתיות. אם מעדתם וסובבתם את הקרסול כיוון שמשתתף אחר החליט לדחוף אתכם על מנת לעקוף, הרי שניתן לתבוע אותו, ואם התעלפתם ונחבלתם כיוון שהוצאתם הרבה אנרגיה אך לא הקפדתם לשתות מספיק, הרי שניתן לתבוע את הביטוח האישי (בהנחה שיש כזה). אי לכך, כל מקרה מוביל ליעד אחר שניתן לתבוע, כאשר ישנם מקרים בהם לא תהיה כתובת, וזאת כי האשמה היא שלכם ולא עשיתם ביטוח תאונות אישיות, או שעשיתם, אך הביטוח אינו מכסה.

פוליסת ביטוח

ציינו ביטוח ועל כן נחדד שאם מבקשים להגדיל את הסיכויים שכן יהיה את מי לתבוע, הרי שרצוי לבצע ביטוח תאונות אישיות קצר מועד, כך שהביטוח יכסה כל מקרה בו יכולת השתכרות נפגעה, או שישנה נכות בעקבות הריצה. אי לכך, אם אכן מחליטים לרכוש פוליסה, יש לבחון היטב אלו מקרים של פציעות היא מכסה ולבצע התאמה מלאה בין רצוי למצוי.

תמיכה מקצועית

אינכם בטוחים את מי לתבוע, כיצד לתבוע, או אם בכלל יש לכם סיכוי לצאת מנצחים? פשוט התייעצו עם עורך דין שבקיא בתחום נזקי גוף. מתוקף ניסיונו והכרת החוק, עורך דין מקצועי כבר יידע להכווין את מי יש לתבוע, איזה גובה פיצוי ניתן לקבל וכיצד יש להתנהל.