חולמים להיות חלק בעולם העסקים?

עולם העסקים אינו סתם מושך ובעל הילה של יוקרה וחשיבות, אלא עולם העסקים הנו צוהר לאינספור אפשרויות, ובמיוחד בעידן של היום בו תחום השיווק, תחום הטכנולוגיה, תחום הכלכלה ותחום גיוס העובדים נע קדימה בצורה מסחררת, ועל כן מי שחולם יום אחד לאחוז ביד תיק עסקים ולהיכנס לרכב בדרך לפגישה חשובה, צריך לדעת דבר או שניים הן על הדרך והן על היעד, אך כל עוד ישנה מטרה ותשוקה, מראש נקודת הפתיחה מבטיחה.

הקשר הישיר של תואר כללי

תחום העסקים כה גדול ומגוון, כך שניתן לנהל עסק לממכר שמן זית ביתי וניתן לנהל עסק טכנולוגי שחולש על עשרות עובדים. בכול אופן מי שמבקש ליישר קו ולנוע קדימה, ישקול גם הוא לעשות תואר בתחום, ולו בעזרת תואר ראשון  B.A. מדוע? ובכן תואר ראשון B.A מציע לסטודנטים בסיס יציב עבור הבנה מעמיקה במגוון תחומים חשובים (פוליטיקה וממשל, מנהל ומדיניות ציבורית ועוד), כך שבעת יציאה לדרך זוכים בהבנה מערכתית עבור כל מה שנוגע לתקשורת, פוליטיקה ואף תרבות, משמע הטעימה המושכלת מאפשרת להבין איזה כיוון יותר מושך ואף אלו חוזקות מכל קטגוריה ראוי למנף, וזהו נתון מהותי ורב השפעה.

שני כובעים

רגע לפני שרצים ללמוד או לפתוח עסק, ראשית ראוי לבחון האם אכן מתאים לכם לקחת חלק בעולם העסקים, ובמקביל יש לבחון "איזה כובע" מעדיפים לחבוש – האם כובע של בעל העסק, קרי עצמאי, או לחלופין כובע של עובד במערכת, קרי שכיר. כיצד מקבלים החלטה? ראשית אין להיבהל, וזאת כי תמיד ניתן לעבור מצד אחד לשני, אך באופן כללי רצוי לבחון האם אתם טיפוס שמרים פרויקטים, שאוהב שליטה, שאינו נרתע מאתגרים, שאינו יכול שמישהו אחר מחליט עבורו וכדומה, ובמקביל יש להביט פנימה ולהיות קשובים לתחושה הפנימית, זו שמכווינה לכיוון הנכון לנו ביותר.

חולמים להיות חלק מעולם העסקים?

טיפים תל אביביים

אם אתם חושבים להרים עסק, נראה שאתם עדיין חסרי ניסיון, ועל כן אין כמו ללמוד מניסיונם של אחרים, ואף אין כמו ללמוד מניסיונם של בעלי עסקים בת"א, כאלו שמצויים במיקום מרכזי ובמקביל נהנים ונלחמים בתחרות ישירה ועקיפה. להלן ארבעה טיפים תל אביביים במיוחד:

  1. רגע לפני שעומדים לפתוח עסק, מומלץ לבחון היתכנות בהתאם למדיניות העירונית, ובמקביל מוטב לבחון "היתר שימוש חורג בנכס" ולהבין מהן המשמעויות הכלכליות.
  2. טוב לדעת שאגף הרישוי מטעם עיריית ת"א מזמין לסדנה ייעודית אנשים שעומדים לפתוח עסקים. הסדנה אינה כרוכה בתשלום והיא מתקיימת אחת לשלושה חודשים. מוטב להירשם מראש, כמות המשתתפים אינה גדולה מ50 איש.  
  3. התוכנית של הרכבת הקלה בת"א כבר יצאה לפועל ועל כן חשוב להבין כיצד היא עשויה להשפיע על מיקום וכדאיות העסק. אי לכך מומלץ להיכנס לאתר נת"ע ולבחון מהם הסדרי התנועה במקום, האם העסק גובל עם הקו של הרכבת הקלה וכדומה.
  4. עבור כל מי שחושב לפתוח עסק בת"א, מומלץ ביותר להכיר את פרויקט "מעוף תל אביב". מדובר בכלי חשוב עבור כל יזם או בעל עסק מתחיל, ומדובר בשירותים שהם מסובסדים. בין היתר התוכנית מציעה ליווי עסקי, פגישת מיפוי עסקי, קורסים יישומיים, ליווי קבלת הלוואות ועוד.

כוח מניע

מכאן שאם אתם חולמים לקחת חלק בעולם העסקים אתם כבר בכיוון הנכון, כי גם אם תבחרו בנישה כזו או אחרת ותפעלו בדרך אחת או שנייה, העיקר שיש לכם חזון וכוח מניע. הרבה פעמים זה כבר מספיק על מנת להניע מנועים, אך בנקודה זו יש לאסוף כמה שיותר כלים מסייעים וללמוד מכמה שיותר טעויות של מתחילים. בהצלחה!