איך לעצב דירה שכורה בעצמכם – ובקלות?

איך לעצב דירה שכורה

לא כולם אוהבים לעצב את הדירה השכורה שלהם, משום שלרוב מדובר בדירה זמנית, וההשקעה בעיצוב החלל עשויה להוביל להוצאות גבוהות. עם זאת, בהחלט ניתן לעצב דירה שכורה במחירים זולים, גם אם מדובר בדירה עם חוזה לשנה אחת בלבד. איך עושים זאת? המשיכו לקרוא.

נכנסתם לגור בדירה מרוהטת?

ובכן, זה אולי נדיר באזור תל אביב, אבל יהיו מקרים בהם יתמזל מזלכם ותוכלו להיכנס לדירה מרוהטת, או לחלופין לרכוש את הרהיטים הישנים מהדייר הקודם. אם הדירה כוללת מיטה ומזרן, טוב לדעת שניתן לרכוש טופר למזרן, ובכך ולשדרג את המיטה במחיר נמוך יחסית (ולהימנע מרכישת מזרן חדש).

כמו כן, אם הרהיטים שייכים לבעל הדירה, לא תוכלו לבצע בהם שינויים משמעותיים (למעט שינוי מיקום הרהיט בתוך חלל הבית), אבל אם רכשתם את הרהיטים מהדייר הקודם, בהחלט תוכלו לשדרג את הריהוט, להוסיף מעט צבע ואפילו להשתמש בטפטים מיוחדים לעץ. כך שלפעמים, גם ריהוט ישן יכול לקבל לוק חדש ומודרני.

אילו שינויים אפשר לעשות בדירה שכורה?

כמות השינויים העיצוביים שניתן לבצע בתוך דירה שכורה היא מוגבלת, וזה נובע מכמה סיבות, בין היתר בשל איסור לבצע שינויים בדירה מבלי אישור של בעל הבית (וברוב המקרים הוא לא מאשר שינויים קיצוניים), או בשל חוסר רצון להשקיע עלויות גבוהות בדירה שבין כה וכה אינה שלכם.

אז נכון, לא תמיד ניתן יהיה לבצע מהפך מדירה ישנה לפנינה מודרנית, ולהשקיע בשיפוץ או שינוי במבנה הדירה, אבל בהחלט תוכלו להעניק לדירה את הטאצ' האישי שלכם באמצעות עיצוב פנים ממוקד מטרה – גם אם מדובר בדירה שכורה. הנה כמה רעיונות מקוריים לעיצוב פשוט, אך משמעותי:

  • תוסיפו קצת צבע – אם בעל הדירה מאשר לכם לצבוע את הקירות, ובתנאי שבתום החוזה תחזירו את המצב לקדמותו, תוכלו לבחור קיר אחד דומיננטי ולהעניק לו צבע ייחודי. לא חייבים לבחור בגוונים חזקים, ובהחלט תוכלו לבחור צבעי פסטל או גוון עדין שיעניק לדירה טאצ' עיצובי מיוחד.
  • החליפו את הידיות של ארונות המטבח – בין אם מדובר בארונות מטבח ישנים ובין אם לא, ידיות מטבח מעוצבות יוסיפו לחלל מראה מודרני ומיוחד. כיום ניתן לרכוש באינטרנט ידיות במחירים שווים לכל כיס. החלפת הידיות נעשית בקלות, ועוד יותר קל להחזיר את המצב לקדמותו בתום החוזה.
  • תלו תמונות על הקירות – במקום להשאיר את הקירות יתומים, תוכלו לרכוש תמונות קנבס גדולות שמכסות חלקים נכבדים מהקיר, ומוסיפות צבע ועניין לתוך החדר. זה בעיקר מומלץ בחללים המשותפים כמו בסלון, בפינת האוכל או המטבח.
  • ווילונות – בין אם אתם יכולים לצבוע את הקירות ולתלות תמונות ובין אם לא, ווילונות הם דרך נהדרת להוסיף לדירה חמימות וליצור חיץ בין הפנים לחוץ. צבעי הווילון לא חייבים להיות רכים, וניתן לבחור בצבעים נועזים או מגוונים – כל עוד זה מסייע לכם לשמור על קו עיצובי אחיד בדירה. ווילונות יכולים גם לטשטש חלונות שאינם יפים או עבודת פרזול ישנה, וזה אידיאלי בעיקר בדירות ישנות בהן מסגרת החלון עשויה עץ (במקרים מסוימים, העץ לא במצב טוב כל כך).
  • מדפים צפים ואלמנטים דקורטיביים – מדף צף יכול לשדרג כל קיר יתום, ובייחוד אם מדובר במדף צבעוני שמעניק טאצ' ייחודי לחלל. על המדף תוכלו להניח פריטים דקורטיביים ואפילו נרות או מסגרות לתמונה.
  • הכניסו צמחייה הביתה – אין דבר יותר נעים מאשר לראות ירוק בעיניים, וזה בהחלט משהו שתוכלו לעשות בדירה שכורה, וכן – גם אם אין לכם מרפסת. יש לא מעט צמחים שיכולים לשרוד גם ללא שמש ישירה והם אידיאליים לשימוש בתוך הבית.

שנסכם?

לא משנה באיזה אזור אתם גרים בתל אביב, משום שגם אם מדובר בבניין ישן או כזה שמיועד לתמ"א – עדיין שווה להשקיע בעיצוב הפנים, וליצור לעצמכם חלל מעוצב בתוך הנוף האורבני. יש לא מעט רעיונות נהדרים לעיצוב דירה שכורה, כך שההשקעה הכספית היא מינימלית אך התוצאה מרשימה וייחודית.

בהצלחה.